Akademia Inwestowania ING z Tomkiem Jaroszkiem

Zespół ING

Zespół ING

Artykuły (249)

Inspirujemy i motywujemy w Społeczności ING

21-07-2017

Tomasz Jaroszek - dziennikarz finansowy, przedsiębiorca i inwestor giełdowy, autor bloga Doradca.tv. Zobacz, co radzi ekspert i zacznij działać

 

Forum - tu rozmawiamy o giełdzie

Tomek Jaroszek.JPG Im więcej pytasz, tym więcej wiesz

Zanim zrobisz pierwszy krok na giełdowym parkiecie, skorzystaj z doświadczeń Tomka Jaroszka z "Doradca TV". Dołącz do nas i porozmawiaj z nim osobiście na forum Społeczności ING
Dołącz do rozmowy>>

 

Wideo z cyklu "Akademia Inwestowania ING"

Sprawdź, czy jesteś już gotowy na inwestowanie na giełdzie #1

Niskie oprocentowanie pieniędzy na lokatach zachęca do inwestowania, np. na giełdzie. Czy jesteś na to gotowy? O czym trzeba wiedzieć, żeby inwestować w sposób odpowiedzialny i kontrolować ryzyko, jakie się z tym wiąże. Zobacz, co podpowiada Tomek Jaroszek.

 

Jak skutecznie inwestować #2

Trzeba mieć strategię i konsekwentnie ją realizować. Tomek Jaroszek pokazuje, jak podejść do jej budowy. Prosto, krok po kroku, zbudujesz własną strategię. I najważniejsze – nie panikuj. Konsekwencja w inwestowaniu popłaca. 

 

Jak ograniczyć ryzyko w inwestowaniu? #3

Poduszka finansowa, dywersyfikacja, zlecenia zabezpieczające... Jak w inwestowaniu ograniczać ryzyko i zwiększać szanse na zysk? Jeśli zaczynamy przygodę z inwestowaniem, to musimy liczyć się z tym, że nie ma na świecie inwestycji całkowicie pozbawionych ryzyka, bo inwestowanie, to sztuka ograniczania ryzyka. 

 

 

Artykuły z cyklu "Akademia Inwestowania ING"

inwestowanie vs spekulowanie.jpg/image-size/original?v=v2& Inwestowanie vs. spekulowanie
Trudno na pierwszy rzut oka odróżnić inwestora od spekulanta. Jeden i drugi kupuje i sprzedaje akcje, po wcześniejszej analizie rynku. Jednak wiele ich różni. Warto dobrze zrozumieć czym różni się inwestowanie od spekulowania, jeszcze zanim zaczniemy przygodę z giełdą.
Czytaj więcej >

 

inwestowanie vs spekulowanie.jpg/image-size/original?v=v2&Jak inwestują najlepsi – 3 lekcje od legend Wall Street
Buffett, Graham, Wyckoff – od legend Wall Street możemy nauczyć się dużo, chociaż niektórzy zarabiali na rynku nawet 100 lat temu. Zmieniły się czasy, instrumenty i technologia, ale wbrew pozorom – nie zmieniły się aż tak zasady działania rynków finansowych.
Czytaj więcej >

 

Hossa, bessa i konsolidacja
Rynek finansowy nie śpi. Zawsze znajduje się w jakiejś fazie: hossy, bessy, a czasem wchodzi w mozolną konsolidację. Co jednak oznaczają te giełdowe pojęcia w praktyce? Określenie trwającej obecnie fazy rynku jest dla inwestora bardzo ważne.
Czytaj więcej >

 

Moje pierwsze kroki w inwestycjach
Stare chińskie przysłowie mówi, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Poważnym inwestorem też nie zostaje się do razu. Wszystko zaczyna się od pojedynczych inwestycji i niekiedy wielu błędów początkującego inwestora.
Czytaj więcej >

 

Analiza fundamentalna czy techniczna?
Inwestorzy w celu osiągnięcia zysków posługują się różnymi narzędziami. Dla jednych ważniejsze jest szukanie schematów na giełdowych wykresach, czyli analiza techniczna. Inni patrzą głównie w raporty finansowe i dane spółek, czyli preferują analizę fundamentalną.
Czytaj więcej >