Odpowiedz

Zmiana oprocentowania knf

Mając okresowe stałe oprocentowanie jest zapis w umowie że po 5 latach nowa stawka lub WIBOR i marzą z umowy. Czy rekomendacja knf że nie można przejść ze stałego na zmienne oprocentowanie, coś zmienia w tym kontekście ?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 403 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania knf

Rekomendacja KNF tyczy się refinansowania kredytu ze stałym oprocentowaniem na oprocentowanie zmienne, czyli nie jest możliwe przejście ze stopy stałej na zmienną jeszcze zanim zakończył się okres przewidziany w umowie. Przejście na zmienne oprocentowanie może być zatem dopiero po ustalonym w umowie terminie nie wcześniej.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
87
13
03-03-2023
Wiadomość 2 z 2 (1 337 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Tak czytam Wasze komentarze i się zastanawiam. Czekam na wstępną decyzję od 8.04. W PKO dostałem odpowiedź tego samego dnia. Tu nic się we wniosku nie zmieni. Od 17.04 jestem w analizie. Piszecie, że

...

12-05-2024
Re: Re.: Awaria bankomatu, brak reakcji banku od 2 tyg i awaria Wpłatomatu

Przykro nam, że taka sytuacja miała miejsce. Nie mamy tutaj podglądu do szczegółów zgłoszenia. 
Przekazaliśmy natomiast prośbę o przyspieszenie sprawy do zespołu, który zajmuje się reklamacjami

 

12-05-2024
parkingi - nie można wpisać numeru rejestracyjnego

dzień dobry, proszę sprawdzić działanie opcji "Parkingi / kup bilet" w aplikacji mobilnej

Próbowałem zaparkować w Katowicach, wszystko szło dobrze do momentu ale na ekranie na którym jest pole "Numer r

...

11-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy