Odpowiedz

Zmiana oprocentowania knf

Mając okresowe stałe oprocentowanie jest zapis w umowie że po 5 latach nowa stawka lub WIBOR i marzą z umowy. Czy rekomendacja knf że nie można przejść ze stałego na zmienne oprocentowanie, coś zmienia w tym kontekście ?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 346 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania knf

Rekomendacja KNF tyczy się refinansowania kredytu ze stałym oprocentowaniem na oprocentowanie zmienne, czyli nie jest możliwe przejście ze stopy stałej na zmienną jeszcze zanim zakończył się okres przewidziany w umowie. Przejście na zmienne oprocentowanie może być zatem dopiero po ustalonym w umowie terminie nie wcześniej.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
80
13
03-03-2023
Wiadomość 2 z 2 (1 280 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
OKO BONUS a wymiana dowodu osobistego

Dzień dobry mam pytanie, otóż w czerwcu kończy mi się ważność dowodu osobistego.

W zeszły piątek złożyłem wniosek o wydanie nowego i zapewne potrwa to 30dni.

Czy w tym czasie mogę założyć konto OKO BONU

...

28-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy