Odpowiedz

aktualizacja oprocentowania pozyczki

Witajcie, z tego co zauwazylem bank ING zaktualizowal oprocentowanie oferowanych pozyczek ale nie zrobil tego w przypadku juz istniejacych, czy ktos z was rowniez ma podobne spostrzezenia? Dla porownania inne banki wywiazaly sie z obowiazku w terminie, pragne zauwazyc ze zaktualizowane stopy obowiazuja od 07,09, podczas podwyzek stop bank dokonywal aktualizacji niezwlocznie

Odpowiedz
0 Lajków
mciek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
0
31-08-2021
Wiadomość 1 z 6 (2 594 wyświetleń)

Re.: aktualizacja oprocentowania pozyczki

Ja otrzymalem nowy harmonogram. Bardzo mnie zdziwiło to, ze nadpłacałem pożyczkę, a po zmianie harmonogramu kredyt wydłuzył się do terminu zawartego w umowie, a nie pozostał w terminie po nadpłacie ( łącznie skrócił mi się okres kredytu o 10 miesięcy). Dla mnie to wychodzi teraz na jedno. Rata kapitałowa zmniejszyła mi się po obniżce stóp, odsetki są wieksze, termin kredytu się wydłuzył. Bank będzie pobierać niższe odsetki, ale o 10 miesięcy dłuzej... Moim skromnym zdaniem termin zakonczenia kredytu powinien być tym po nadpłatach, a nie z umowy..
Odpowiedz
0 Lajków
Lukasz36
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
08-09-2023
Wiadomość 2 z 6 (2 540 wyświetleń)

Re.: aktualizacja oprocentowania pozyczki

ja dzis tez sie doczekalem aktualizacji, rowniez dokonalem nadplaty i okres kredytowania wynosil 66 miesiecy a po aktualizacji stopy bank bez mojej zgody ani dyspozycji wydluzyl okres kredytowania do 90 miesiecy, wczesniej gdy chcialem po nadplacie wydluzenia okresu kredytowania konieczna byla wizyta w oddziale banku gdzie pracownik banku probowal bez mojej zgody zlozyc wniosek o konsolidacje twierdzac ze tylko tak da sie przywrocic pierwotny okres kredytowania, teraz okazuje sie jednak, ze bank samoczynnie dokonal wydluzenia okresu niezgodnie z wewnetrznymi procedurami w banku, podejrzewam ze konieczna bedzie reklamacja badz skarga na bank

Odpowiedz
0 Lajków
mciek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
0
31-08-2021
Wiadomość 3 z 6 (2 519 wyświetleń)

Re.: aktualizacja oprocentowania pozyczki

W umowie niestety jest zapis ,,Jeżeli pozyczkobiorca wcześniej spłaci częśc kwoty pozyczki, a następnie zmieni się wysokośc oprocentowania pozyczki , Bank rozłoży pozostający do spłaty kapitał na taką liczbę rat, by płatność ostatniej raty przypadała w tym samym terminie co przed dokonaniem przez pożyczkobiorcę wcześniej spłaty. 

Odpowiedz
0 Lajków
Lukasz36
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
08-09-2023
Wiadomość 4 z 6 (2 494 wyświetleń)

Re.: aktualizacja oprocentowania pozyczki

to trzeba bedzie zlozyc skarge na bank ze stosuje zapisy w umowie w zlej wierze... w wiekszosci bankow z ktorych korzystalem nadplata bez zmiany okresu kredytowania nie wymaga wizyty w oddziale, tu widac bank celowo robi wszystko zeby tylko okres splaty sie nie skrocil..

Odpowiedz
0 Lajków
mciek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
11
0
31-08-2021
Wiadomość 5 z 6 (2 484 wyświetleń)

Re.: aktualizacja oprocentowania pozyczki

Ciekawe tylko, czy to coś da. I gdzie taką skargę złożyć?

Odpowiedz
0 Lajków
Lukasz36
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
08-09-2023
Wiadomość 6 z 6 (2 472 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy