Odpowiedz

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Też składaliśmy wniosek 8.03.24, tydzień temu był status krok 5 „ Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję.” Zmienił się że brakuje dokumentów, chcieli oświadczenie o wytłumaczeniu zarobków w danych miesiącach. Później znowu od poniedziałku do środy, że mają wszystko i w środę, że jednak brakuje kwitów wypłaty w kwietnia (dziwne że w marcu ich nie dostarczyliśmy…) wysłane odrazu w środę. W piątek znowu status „Wygląda na to, że mamy już wszystko.”. Dziś jest 22.04.24 i dalej bez zmian. Po prostu dramat… jak tak można traktować ludzi. Właściciele mieszkania się irytują, ze to tyle trwa, muszą robić opłaty. A my nie możemy zacząć remontu.
Nie wiem może teraz kwity wypłaty z maja będą prosić….
czekamnawiatr
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
6
22-04-2024
Wiadomość 11 z 37 (1 019 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My dzisiaj weszliśmy w etap: wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję.
W szoku jestem, że u Was było tak dwukrotnie i bank zmienił zdanie... Miałam nadzieję, że jesteśmy na finiszu.
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
19
9
21-03-2024
Wiadomość 12 z 37 (995 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Mam nawet screeny i maile do naszego doradcy, bo wysyłam mu statusy jak tylko coś się zmieni. Więc niestety status „mamy już wszystko” może zmienić się na „czekamy na brakujące dokumenty”… I tak never ending story. Dlatego już się nastawiam, że poproszę o kwity z mają w tym tępie, albo oświadczenie o zarobkach straci ważność.
Czekam jeszcze na odpowiedź i interwencję doradcy…
czekamnawiatr
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
6
22-04-2024
Wiadomość 13 z 37 (992 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej mogą się dowiedzieć czegokolwiek. Mój doradca mówi, że jest jeden konsultant dla pośredników, system z kolei wyświetla komunikaty z opóźnieniem. Gdyby nie dobre warunki ING, wolałabym skorzystać z innego banku.
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
19
9
21-03-2024
Wiadomość 14 z 37 (949 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Od piątku nadal „ Wygląda na to, że mamy już wszystko. Podejmujemy decyzję.”….
U kogoś coś się zmieniło??? Ktoś ma decyzję?

Chyba już minęły 2-4dni robocze … jakby liczyć pierwszy komunikat “ Wygląda na to, że mamy już wszystko.Podejmujemy decyzję.” z środową przerwą na dostarczenie dokumentów to nawet już 9dni…
Odpowiedz
0 Lajków
czekamnawiatr
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
6
22-04-2024
Wiadomość 15 z 37 (622 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My nadal czekamy. Dzisiaj czwarty dzień roboczy.
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
19
9
21-03-2024
Wiadomość 16 z 37 (593 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Ja weszłam jako klient banku na rzekomą szybką ścieżkę przyznawania kredytu. I niby tego samego dnia po skompletowaniu i przesłaniu dokumentów 29.03 dostałam wstępną pozytywną opinię. Dwa tygodnie temu miałam dostać decyzję finalną, potem co dwa dni dostawałam informacje od doradcy, że decyzja przesunie się o kolejne dwa dni, cały czas miałam status, że mają wszystkie dokumenty i podejmują decyzję. Ostateczny termin miał być to ten wtorek 23.04, faktycznie coś się zadziało bo dostałam info z BIKU, że są ruchy na moim koncie. I uwaga sprawdzam status kredytu, a tam informacja, że teraz czekają na dodatkowe dokumenty, jakby nie wiedzieli tego wcześniej, że będą potrzebne jeszcze dodatkowe (już ze strony właścicieli). Dzisiaj miała być decyzja i dzisiaj dostałam informację, że będzie ona dopiero po majówce. Jutro kończy mi się umowa rezerwacyjna…
katq321
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
2
25-04-2024
Wiadomość 17 z 37 (538 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Otrzymasz decyzję ostateczną bez umowy deweloperskiej? My po wstępnej musieliśmy podpisać i dostarczyć akt notarialny.
Odpowiedz
0 Lajków
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
19
9
21-03-2024
Wiadomość 18 z 37 (535 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Ja kupuje z rynku wtórnego, mam umowę przedwstępną i rezerwacyjną do jutra. Wniosek o kredyt tylko złożony w ING bo doradca mówił „co złego może sie wydarzyć”, płakać się chce.
Odpowiedz
0 Lajków
katq321
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
2
25-04-2024
Wiadomość 19 z 37 (523 wyświetleń)

Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Widzę, że w procesie standardowym, dzisiaj są wydawane decyzje ostateczne dla 18.04. Wydaje mi się, że u nas zmiana nastąpiła albo 19 albo 22, więc liczę na to, że lada moment będzie po sprawie. Nasz doradca od razu uprzedził, że proces w ING jest skomplikowany i czasochłonny ale w naszym, powiedzmy prostym przypadku, wszystko powinno pójść gładko. Więc czekamy...
Odpowiedz
0 Lajków
Marta6
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
19
9
21-03-2024
Wiadomość 20 z 37 (519 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Wniosek o Wakacje kredytowe

Witam,

 

Niedawno krążyła informacja mówiąca o tym, że od 1 maja będzie można składać wnioski o wakacje kredytowe. Czy można już to robić, bo nie mogę znaleźć żadnej tego typu zakładki w aplikacji mobil

...

04-05-2024
Revolut

Witam!
Niedawno złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny, który został odrzucony, ponieważ moja pensja trafia do Revolut. Doradca powiedział, że to jakieś wewnętrzne regulacje. Czy to prawda? A jeśli tak, ...

02-05-2024
Re: Wakacje kredytowe

Czekamy na podpisanie ustawy o tzw. "wakacjach kredytowych" przez Prezydenta. Dopiero kiedy będzie ona zatwierdzona i dostaniemy wytyczne, będziemy mogli odpowiadać na takie pytania. 

02-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy