Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Zmiana oprocentowania na stałe - decyzja negatywna

Witam,

 

Dwa tygodnie temu złożyłem wraz z drugą połówką dyspozycję zmiany oprocentowania ze zmiennego na stałe (ekokredyt hipoteczny na budowę domu). Pomimo dużych zarobków, o wiele wyższych niż przy składaniu wniosku o udzielenie kredytu rok wcześniej - otrzymaliśmy decyzję negatywną.

 

Powód?

 

Jeden z wnioskodawców ma umowę o pracę do 31.05.2022 (zatrudnienie w obecnej firmie od ok. 3 lat). Czy ja dobrze rozumiem, że pomimo terminowej spłaty obecnego zobowiązania, stałych udokumentowanych przychodów obu osób (zarobki przy których rata na stałym oprocentowaniu wyniosłaby ok. 15% miesięcznych przychodów), nie stać nas na spłacanie kredytu na stałym oprocentowaniu (6,5%)? Tylko dlatego, że za 3 miesiące jedna z osób będzie przedłużała umowę w firmie, w której pracuje od 3 lat? Mam również rozumieć, że wg banku stać nas za to na oprocentowanie zmienne, które obecnie jest już wyższe niż 6,5%? Jest w tym jakakolwiek logika? Rozumiem, że bank może odrzucić wniosek o nowy kredyt, bo jest to dla niego ryzyko. Ale odrzucić wniosek od obecnego klienta o zmianę oprocentowania, tylko i wyłącznie z powodu trwania umowy jednego z kredytobiorców? Nonsens.

 

Czy istnieje możliwość odwołania się od tej decyzji/złożenia reklamacji oraz ponownego rozpatrzenia mojej sprawy? Mogę zorganizować przedłużenie umowy w ciągu kilku dni, jednak czy w związku z tym mogę utrzymać ofertę oprocentowania z dnia złożenia wniosku (6,5%)? Pracownik banku nie był mi w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Na dzień dzisiejszy oprocentowanie stałe wynosi 7,31%, za które oczywiście podziękuję i w przypadku braku możliwości skorzystania z pierwotnej oferty będę zmuszony refinansować kredyt w innym banku, z oczywistych przyczyn.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Krmtzzz
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-03-2022
Wiadomość 1 z 2 (1 462 wyświetleń)

Re: Zmiana oprocentowania na stałe - decyzja negatywna

Chciałabym pomóc w wyjaśnieniu tej sytuacji, jednak w tym miejscu nie mam dostępu do złożonego przez Ciebie wniosku.
Nie jestem w stanie sprawdzić dokładnie powodu negatywnej decyzji.

W przypadku umów o pracę na czas określony wymagamy stażu pracy wstecz co najmniej 6 miesięcy. 
Umowa powinna być zawarta w przód na co najmniej 12 miesięcy na moment składania wniosku. 
Jak składasz ponownie wniosek o aneks – zmiana na stałe oprocentowanie, 
wówczas przedstawiamy nową aktualną ofertę.

Jeśli chciałbyś wyjaśnić sytuację najlepiej jak skontaktujesz się z naszymi specjalistami z działu hipotek. 
Przyjmą wtedy od Ciebie zgłoszenie i na tej podstawie sprawę wyjaśnimy indywidualnie.

specjaliści są dostępni na czacie w Moim ING lub infolinii pod numerem 32 357 00 57, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00, w soboty do godziny 16:00.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
534
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (1 351 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Aplikacja

ING jest chyba jedynym bankiem który nie daje żadnej możliwości zmiany loginu do bankowości www. Tak samo jak nie dają możliwości wyłączyć hasła maskowanego czy wymusić autoryzację przez aplikacje mob

...

31-05-2024
Re.: Aplikacja

Brak możliwości zmiany nadanego Loginu do banku na własny

31-05-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

W przypadku ING też bez klucza da się zalogować na konto bez użycia U2F - logując się przez aplikacje mobilną.

 

Brak mi słów na to jak ING zepsuło implementacje kluczy U2F i żeby normalnie korzystać z

...

30-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy