Odpowiedz

Spłata kredytu

Witam, dowiedziałem się iż można rozpocząć spłate kapitału zaraz po otrzymaniu drugiej transzy? oraz pytanie czy odsetki spłacane do mometu rozpoczęcia spłaty kapitału są odejmowane od wartości całego kredytu (kapital +odsetki czy jest to tylko zwykła zapłata dla banku za kredyt. Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Odpowiedz
0 Lajków
Darek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
16-10-2016
Wiadomość 1 z 4 (5 645 wyświetleń)

Re.: Spłata kredytu

Tak, po uruchomieniu całości kredytu można złożyć rezygnację z karencji. Odsetki, pobierane w ratach, to koszt kredytu. Od zadłużenia odliczamy za to kapitał, spłacony w danej racie.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (5 599 wyświetleń)

Re.: Spłata kredytu

A czy po rezygnacji z karencji nadal musimy w terminie doprowadzić do odbioru domu i stosowne papiery przedstawić do banku? Rozumiem ze im wcześniej zaczniemy spłacać pełna ratę tym mniejsze poniesiemy koszty?
Odpowiedz
0 Lajków
Darek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
16-10-2016
Wiadomość 3 z 4 (5 594 wyświetleń)

Re.: Spłata kredytu

Po rezygnacji z karencji dalej trzeba spełnić cel kredytowania. Czyli w stosownym terminie oddać dom do użytku i udokumentować nam zrobienie wszystkich prac.

Tak, przy wcześniejszej spłacie kapitału w ratach, są mniejsze ogólne koszty kredytu.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (5 566 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy