Odpowiedz

Operat szacunkowy - ile trwa?

Dzień dobry,

20/02 otrzymałem pozytywną decyzję finansową, od razu opłaciłem operat i dostarczyłem potwierdzenie doradcy. 22/02 zmienił się status na - wycenia nieruchomości. Po jakim czasie mogę spodziewać się kontaktu ze strony rzeczoznawcy? Nadal nie otrzymałem żadnej informacji ze strony rzeczoznawcy.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilC
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
0
20-02-2024
Wiadomość 1 z 7 (3 392 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy - ile trwa?

Prosimy, skontaktuj się w tej sprawie ze specjalistą u którego składałeś wniosek. Przez forum nie możemy niestety sprawdzić szczegółów Twojego wniosku


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 7 (3 304 wyświetleń)

Re: Operat szacunkowy - ile trwa?

Dziękuję za odpowiedź.

Bardziej chodzi mi o ogólną procedurę, ile szacunkowo dni jest przewidzianych na ten etap? Status zmienił się 4 dni robocze temu i nadal nie otrzymałem informacji od rzeczoznawcy. Jaki jest średni czas procedury wyceny?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilC
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
0
20-02-2024
Wiadomość 3 z 7 (3 293 wyświetleń)

Re.: Operat szacunkowy - ile trwa?

Ja brałam kredyt hipoteczny 4 lata temu too wtedy rzeczoznawca dzwonił chyba po tygodniu do byłych właścicieli mieszkania celem umówienia się na wycenę. A ogólnie na pozytywną decyzję uzyskania kredytu czekałam ponad 2 miesiące...
Odpowiedz
0 Lajków
Natalija
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
22-02-2024
Wiadomość 4 z 7 (3 277 wyświetleń)

Re: Re.: Operat szacunkowy - ile trwa?

Zazwyczaj rzeczoznawca kontaktuje się w ciągu kilku dni roboczych od momentu opłaty. W tej kwestii najlepiej być w kontakcie z opiekunem Twojego wniosku. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
KamilW
Moderator
Moderator icon
63
9
19-05-2022
Wiadomość 5 z 7 (3 161 wyświetleń)

Re: Re.: Operat szacunkowy - ile trwa?

A czy rzeczoznawca ma jakiś określony czas na skontaktowanie się z klientem i dostarczenie operatu do banku? Załóżmy 5/10 dni od daty zlecenia przez bank? Kontaktowałem się z doradcą i sprawa jest w taku, ale zastanawiam się czy rzeczoznawca ma określony deadline do którego musi dostarczyć dokumenty, czy może wstrzymywać cały proces przez kilka tygodni?
Odpowiedz
0 Lajków
KamilC
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
8
0
20-02-2024
Wiadomość 6 z 7 (3 061 wyświetleń)

Re: Re.: Operat szacunkowy - ile trwa?

Dostarczenie operatu trwa przeważnie około 30 dni. Jeśli czekasz dłużej, skontaktuj się z doradcą, u którego składałeś wniosek.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
NataliaKr
Moderator
Moderator icon
410
81
18-01-2021
Wiadomość 7 z 7 (1 931 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy