Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Moja ostatnia zawieszona wypada jutro.

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
135
42
01-04-2020
Wiadomość 101 z 117 (5 181 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

mi odpisali że przedłużą okres stały jak już wykorzystam wszystkie możliwe do zawieszenia raty kredytu

Odpowiedz
0 Lajków
sandras007
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
14
8
28-07-2022
Wiadomość 102 z 117 (5 178 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

O widzisz. Ja nie składałam reklamacji w tej sprawie, ale to chyba nie powinno być tak, że przedłużają tylko tym, co złożyli. Sprawdzę jutro albo pojutrze.

Odpowiedz
0 Lajków
czarna666
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
135
42
01-04-2020
Wiadomość 103 z 117 (5 176 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Dzeń dobry,

 

Ja złożyłem wczoraj reklamację dotyczącą przedłożenia terminu obowiązywania stałego oprocentowania kredytu o okres wakacji kredytowych i dostałem odpowiedź odmowną. Treść poniżej:

 

"Z przepisów [2] wynika, że ustawodawca nie chciał umożliwić zawieszenia realizacji całej umowy, a
jedynie spłaty rat w danym czasie. Oznacza to, że pozostałe zapisy umowy, które nie są związane
ze spłatą kredytu, czyli na przykład nadpłata czy uruchomienie transz, się nie zmieniają.
Potwierdza to też nowelizacja przepisu z 16 sierpnia 2023 roku. [3] Zgodnie z nim, nie wszystkie
terminy, które przewiduje umowa, mogą być przedłużone. Taka możliwość dotyczy tylko okresu
kredytowania i terminu spłat kredytu. Oznacza to, że nie obejmuje ona czasu, w którym
obowiązuje stała stopa. Ta zasada dotyczy też wakacji kredytowych sprzed nowelizacji ustawy"

 

Artykuł 38 pkt. 5 i artykuł 72 ustawy 16 sierpnia 2023 roku o zmianie niektórych ustaw w
związku z zapewnieniem rozwoju rynku finansowego oraz ochrony inwestorów na tym rynku,
podpisaną 22 sierpnia 2023 roku przez Prezydent RP.

 

Pzdr.

Odpowiedz
0 Lajków
proto047
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
05-10-2023
Wiadomość 104 z 117 (5 063 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Komus ING przedłużył jeszcze ten okres ?
Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 105 z 117 (4 509 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

?

Odpowiedz
0 Lajków
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 106 z 117 (3 961 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

[ Edytowane ]

25.10 miałem ostatnia zawieszona ratę z wakacji, póki co żadne terminy jeszcze nie zostały przedłużone.

Czekam do końca miesiąca, jeśli stała stopa się nie przedłuży, będę próbował przez rzecznika (mam pozytywną reklamację z 05.2023 że tylko dostosowują systemy i stała stopa będzie przedłużona, na pewno łatwo nie odpuszczę).

Odpowiedz
0 Lajków
m987654321
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-10-2023
Wiadomość 107 z 117 (3 773 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Mi dziś wypadła ostatnia zawieszona rata. We wrześniu 2022 otrzymałem od banku ING oficjalnie na piśmie potwierdzenie o przedłużeniu stałego oprocentowania o miesiące zawieszonych rat gdy zostanie system dostosowany (nie dostałem tej decyzji z automatu. Pozytywne rozpatrzenie nastąpiło dopiero po przesłaniu do banku interpretacji od rzecznika finansowego oraz zaangażowaniu UOKIK w bieg reklamacji).

Czytając powyżej wątki widzę, że komuś już przesunęli termin zmiany oprocentowania. Poczekam 2 tygodnie na zmianę przez bank a w przeciwnym wypadku odkopię tą reklamację i pospieszę bank o zmianę terminu oprocentowania.

 

Jak mi przedłużą okres bądź nie to dam znać na forum .

Odpowiedz
0 Lajków
JHSik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
4
31-07-2022
Wiadomość 108 z 117 (3 242 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Witajcie. Mam pytanie. Właśnie zakończyłem już wakacje kredytowe 2023 w październiku. Obecnie rata pobierze się 15.11. Data najbliższej zmiany oprocentowania stopy okresowo stałej oczywiście się nie zmieniła. Czy powinna ona ulec wydłużeniu o te 8 miesięcy (4 miesiące za wakacje 2022 oraz 4 miesiące 2023)?

Pytam się, bo jak mam się kłócić to muszę wiedzieć o co.

Odpowiedz
0 Lajków
conan
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
8
6
12-07-2021
Wiadomość 109 z 117 (2 843 wyświetleń)

Re: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Tak o 8 msc
as91
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
80
6
05-04-2019
Wiadomość 110 z 117 (2 764 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Revolut

Witam!
Niedawno złożyłem wniosek o kredyt hipoteczny, który został odrzucony, ponieważ moja pensja trafia do Revolut. Doradca powiedział, że to jakieś wewnętrzne regulacje. Czy to prawda? A jeśli tak, ...

02-05-2024
Re: Wakacje kredytowe

Czekamy na podpisanie ustawy o tzw. "wakacjach kredytowych" przez Prezydenta. Dopiero kiedy będzie ona zatwierdzona i dostaniemy wytyczne, będziemy mogli odpowiadać na takie pytania. 

02-05-2024
Re: Re.: Kredyt na oprocentowanie stałe a wakacje kredytowe

Jak ta decyzja ma się do wcześniej pozytywnie rozpatrzonej reklamacji, w której na piśmie jestem zapewniany że po dostosowaniu systemów, okres stałego oprocentowania zostanie przedłużony o czas wakacj

...

01-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy