Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

ostek  ja dzisiaj dostałam wstępną pozytywną z Millennium - wniosek złożony 23.07, teraz mam dostarczyć operat, który juz jest zrobiony. W ING wniosek złożony 22.07 i jeszcze brak jakiejkolwiek decyzji. Moja siostra równo miesiąc od złożenia kompletnego wniosku wraz z operatem dostała ostateczną poztywna z BNP (bez wstępnej), a z Santander wstępną pozytywną po 7 dniach i dalej cisza...

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 71 z 106 (7 966 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Mój wniosek w ING otrzymał status przekazania do decyzji ostatecznej podobno wczoraj (takie mam info od doradcy). Wniosek składałem 11 czerwca, status analiza dokumentów otrzymał 25 czerwca. Także nie liczyłbym na szybką odpowiedź z ich strony. Santander składałem w tym samym dniu, przekazanie do decyzji ostatecznej dostał jakoś 10 dni temu, czasy operacyjne wskazują, ze jeszcze z 14 dni im zejdzie. Wyjdzie bite 3 miesiące od złożenia wniosku. BNP już nie uznaje zewnętrznych operatów, więc z wyceną obecnie to też będzie przynajmniej z 1,5 miesiąca, bo oprócz tego mają obecnie dobrą ofertę i tam też zrobiły się zatory.

Odpowiedz
0 Lajków
Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 72 z 106 (7 958 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Nieprawda, moja siostra dostała w BNP decyzję tydzień temu równo miesiąc po złożeniu wniosku. Jest to ostateczna decyzja.

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 73 z 106 (7 949 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Ja z BNP dostałem decyzje dzisiaj. Wniosek składany 22 lipca. Więc też by się zgadzało, że jest to około miesiąca. Jednak w warunkach do spełnienia jest zapłata 700 zł za operat wewnętrzny banku oraz dopiero wycena nieruchomości i jej akceptacja przez bank. Również składałem z moim operatem (doradca powiedział, że może być to sugestia dla banku, ale nie będą go respektować jako jedynej wyceny). Wynika z tego, że po decyzji jeszcze bank musi wycenić "po swojemu" nieruchomość. Jak wycena nie pójdzie po naszej myśli to warunki z decyzji mogą się całkowicie zmienić.

Odpowiedz
0 Lajków
Manakandi
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
7
4
25-08-2021
Wiadomość 74 z 106 (7 926 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Nie wiem, chyba to kwestia indywidualna, bo BNP od niej nic chce wiecej prócz umowy deweloperskiej a moj doradca twierdzi, że wycena z zewnątrz jest jak najbardziej akceptowalna przez ten bank, bo też chciałam złożyć wniosek ale po decyzji z Millennium już rezygnuję Emotikon: Szczęśliwy Poczekam na ING bo jednak oferta, z której korzystałam składając wniosek była baardzo korzystna Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedz
0 Lajków
aaa12345
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
77
12
12-08-2021
Wiadomość 75 z 106 (7 910 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Nareszcie!!! Po 3 miesiącach batalii jest decyzja Pozytywna. Na jutro jestem umówiony na podpisanie umowy w banku Emotikon: Mrugający. Był to niezwykle ciężki czas pełen niepewności i nerwów z mojej strony ,ale się opłaciło. Wszystkim życzę powodzenia w dalszym procesie kredytowym ,gdyż wiem ,że nie jest on ani łatwy ani krótki Emotikon: Mrugający
Odpowiedz
0 Lajków
Uyctcyvg
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
52
9
04-07-2021
Wiadomość 76 z 106 (7 861 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Złożyłem w ING, bo oferta była okay (aczkolwiek np. w innym banku przy zbliżonym oprocentowaniu (różnica setnych) dostałem o 2 lata dłuższe stałe oprocentowanie (zależy mi aby je utrzymać), a od 2011 mam konta firmowe i osobiste, ale czasy procesowe skłoniły mnie właśnie do szukania innych ofert, trafiłem na tę wspomnianą. Zapewniano mnie w oddziale, że wszystko szybciej się odbędzie. No nie krytykuję wszystkiego, ale czasy procesowe zwyczajnie są stresujące w ING, szczególnie jeśli ktoś kupuję mieszkanie i nikt nie będzie na niego miesiącami czekał.
Odpowiedz
0 Lajków
bpacholek
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
16
1
29-07-2021
Wiadomość 77 z 106 (7 827 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@bpacholek to czemu uwa am ze ING to mercedes mozesz poczytac w moich postach na tym forum. Co do ofert ze stalym oprocentowaniu to w CA chyba mozna dostac 7 lat stalego oprocentowania, ale bez mozliwosci przedluzenia tyvh warunkow tzn potem juz tylko oprocentowanir zmienne. Duzym plusem jest brak zasilania konts wplywami z wynagrodzenia, niskie ubezpieczenie pomostowe, akceptacja zewnetrznego operatu, brak dziwnego cross sellu, brak oplat za nadplate od 1 dnia, przejrzyste warunki umowy, w miare tanie aneksy (jesli juz), mozliwosc skrocenia karencji bez oplat, mozliwosc skrocenia okresu kredytu przy nadplatach (do 3 miesiacy od nadplaty za darmo), brak kiniecznosci posiada ia karty kredytowej czy debetowej sprawia ze obsluga konta w calym okredie kredytowania jest bliska 0zl, mozliwosc wiecznego korzystania ze stalego oprocentowania po 5 latach (co prawda na nowych warunkach ale da się) i kilka innych zalet.

Minusem mogą być obecnie dlugie czasy kredytowe, ale to jest zwiazane z iloscia wnioskow wplywajacych w banku m.in. dlatego ze jest to b.dobra oferta inaczej tych wnioskow by przeciez nie bylo.

Sam skorzystalem z kolejnego kredytu w PNB i wystarcza mi obecnie 2 kredyty hipoteczne w ING - dywersyfikuje ryzyko ilżeby nie trzymać wsztstkich kredytów w jednych rękach.
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 78 z 106 (7 778 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

@Manakandi ja mi bank zaakceptował zewnętrzny operat za który płaciłem 200zł i wiem że go zaakceptował już po zmianie podejścia do zewnętrznego operatu tzn akceptacji tylko swoich operatów - warto napisać wniosek do banku a jeśli korzystasz z pośrednika to sam Ci taką opcję powinien zaoferować bo jeśli operat jest zrobiony zgodnie ze sztuką (zwłaszcza gdy cena nieruchomości jest atrakcyjna w porównaniu z okolicą) i wytycznymi to bank nie powinien go odrzucić.

Ja operat składałem wraz z wnioskie. o kredyt i od razu otrzymałem dectzję ostateczną.

Warto tu nadmienić, że w BNP do kredytu hipotecznego.możemy dostać do 50000zł limit w koncie na 0zł i 0% na 12 miesięcy z tego skorzystałem bo to darmowy pieniądz. W BNP jest crosssell i denerwuje ubezpieczenie na życie zwłaszcza dla singli przez cały okres kredytu oraz konieczność utrzymania karty debetowej i wydawania 300zł, ale w moim przypadku spłacę kredyt do 5 lat więc warunki są w miarę atrakcyjne. Boleć może wydanie 250zł za aneks w razie potrzeby ale da się z tym żyć.
Odpowiedz
0 Lajków
m365
Zaprawiony analityk III
Zaprawiony analityk III icon
185
84
18-04-2020
Wiadomość 79 z 106 (7 777 wyświetleń)

Re: Czasy procesowe dla wniosków składanych bezpośrednio w oddziale.

Jaki jest okres oczekiwania na ostateczną decyzję, tzn przejście z kroku 5 na 6 ?
Odpowiedz
0 Lajków
Magi
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
2
26-08-2021
Wiadomość 80 z 106 (7 725 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Aplikacja

ING jest chyba jedynym bankiem który nie daje żadnej możliwości zmiany loginu do bankowości www. Tak samo jak nie dają możliwości wyłączyć hasła maskowanego czy wymusić autoryzację przez aplikacje mob

...

31-05-2024
Re.: Aplikacja

Brak możliwości zmiany nadanego Loginu do banku na własny

31-05-2024
Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

W przypadku ING też bez klucza da się zalogować na konto bez użycia U2F - logując się przez aplikacje mobilną.

 

Brak mi słów na to jak ING zepsuło implementacje kluczy U2F i żeby normalnie korzystać z

...

30-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy