Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Właściciele r-ku bankowego mieszkający za granicą chcący ustanowić upoważnienie

Dzień dobry
Dzisiaj zwracam się do Państwa z takim oto problemem. Siostra mego teścia od blisko 3 dekad wraz z mężem mieszkają w Niemczech. Są już osobami w podeszłym wieku, bezdzietnymi. Oszczędności swojego życia odkładali od lat w ING Bank Śląski. Prócz nich osobą upoważnioną do wglądu była jedna z sióstr mego teścia i rzecz jasna współwłaścicielki rachunku. Ta osoba (upoważniona) zmarła na początku ub roku. Właściciele rachunku z uwagi na stan zdrowia nie są w stanie przybyć do Polski by wskazać nową osobę do upoważnienia.
Są także osobami nie mającymi kontaktu z bankowością internetową
W związku z opisaną sytuacją zwracam się z zapytaniem, jak Ci ludzie mają upoważnić jakąś nową osobę ?

Odpowiedz
0 Lajków
WulkanOS
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
11-02-2021
Wiadomość 1 z 2 (1 815 wyświetleń)

Re: Właściciele r-ku bankowego mieszkający za granicą chcący ustanowić upoważnienie

Pełnomocnika do konta można nadać na kilka sposobów. Najszybsze to nadanie upoważnienia w bankowości internetowej (jeśli osoba, która ma być upoważniona jest już naszym klientem) lub osobiście w oddziale w Polsce. Jeśli te opcje nie są możliwe, to pełnomocnictwo można nadać w formie aktu notarialnego u notariusza. Upoważniona w ten sposób osoba może realizować dyspozycje w imieniu właściciela konta po okazaniu pełnomocnictwa w oddziale banku. 

 

Informacje o pełnomocnikach znajdziesz w regulaminie, na stronie 15: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1000405

Wykaz niezbędnych dokumentów i informacji na pełnomocnictwie jest dostępny w komunikacie na stronie 12: https://www.ing.pl/_fileserver/item/akqz189 


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (1 786 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy