Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Opłata za prowadzenie rachunku firmowego pomimo przelewów do US/ZUS

Proszę o wyjaśnienie: posiadając konto firmowe warunkiem niepobierania opłaty (19zł) jest aktywność konta. Czyli cytując: "wykonanie przez Posiadacza rachunku w danym miesiącu kalendarzowym na rachunku Konto Direct dla Firmy co najmniej jednego przelewu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) lub Urząd Skarbowy (US) lub rozumiany jako suma wpływów środków na rachunek Konto Direct dla Firmy w wysokości minimum 2 000 PLN w danym miesiącu kalendarzowym"
Spełniam warunek przelewów do ZUS/US a mimo to pobierana jest opłata. Dlaczego?

Odpowiedz
0 Lajków
Tekila
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
04-09-2023
Wiadomość 1 z 2 (2 115 wyświetleń)

Re: Opłata za prowadzenie rachunku firmowego pomimo przelewów do US/ZUS

W ofercie Konto Direct dla Firmy opłata zależy od warunku aktywności, czyli:
Jeżeli w poprzednim miesiącu z klienta konta 
1. wyszedł przelew do ZUS lub
2. wyszedł przelew do US lub
3. wpłynęło na nie 2000zł lub więcej (nie wliczamy tutaj przelewów z innych kont firmowych klienta) prowadzenie konta firmowego będzie za 0 zł

Jeżeli nie spełnisz przynajmniej jednego z trzech warunków aktywności opłata za prowadzenie konta wyniesie 19zł plus 1,20 za każdy zlecony przelew krajowy.

Tutaj udzielamy jedynie ogólnych informacji. Nie mamy tu dostępu do systemu bankowego, aby móc zweryfikować konkretne sprawy. Dlatego zachęcamy Cię do kontaktu z naszą infolinią pod nr 32 357 00 96 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 lub na czacie (w tych samych dniach i godzinach co infolinia) - sprawdzimy co jest powodem pobrania opłaty.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
630
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (2 036 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy