Konta osobiste i firmowe

Odpowiedz

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

wyczyść ciasteczka w przeglądarce... a jeszcze lepiej użyj VPN, który da Ci możliwość wyboru IP z Polski...

 

co do blokady - zgodnie z obowiązującymi przepisami z powodów "antyterrorystyczno-pralnianych" bank może zablokować konto odpowiednio na 24 lub 72 godziny cytuję:

 

Jeśli instytucja finansowa ma uzasadnione podejrzenie, że część środków na koncie pochodzi z działalności przestępczej (na przykład z tzw. prania pieniędzy), może zablokować taką transakcję na 24 godziny, informując Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o swoich obawach.

W przypadku podejrzenia popełnienia przestępstw innych niż pranie pieniędzy i finansowanie terroryzmu, blokadę środków – i to na 72 godziny – umożliwia ustawa Prawo bankowe, przy czym bank musi poinformować o swoich podejrzeniach prokuratora.

 

co to oznacza - ponieważ 3 miesiące to nieco więcej, niż 24 czy nawet 72 godziny, zwróć się mailowo do GIIF albo prokuratora rejonowego w mieście-siedzibie oddziału banku albo za pośrednictwem polskiej placówki dyplomatycznej aby ustalić, czy bank zawiadomił któregoś z nich o blokadzie konta oraz nadmień, ile trwa owa blokada w Twoim przypadku i poproś o podjęcie stosownych działań pamiętając, że w każdej sprawie cywilnej prokurator może występować z urzędu zwłaszcza, że przypadek nie jest jednostkowy a Ty jesteś na innym kontynencie...

 

żeby było łatwiej namiary do GIIF:

Adres:
Departament Informacji Finansowej
Ministerstwo Finansów
ul. Świętokrzyska 12
00-916 Warszawa


tel.: (0-22) 694-30-60
fax: (0-22) 694-54-50
e-mail:   sekretariat.IF@mf.gov.pl

mmer
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
28
36
26-11-2020
Wiadomość 111 z 124 (8 928 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Tak, a kto nakazuje bankom takie regulacje? Wszystkich nas traktują jak złodziei, bo ktoś na górze (mam na  myśli władze) ma jakiś urojenia i wszystkich nas wrzucają do jednego wora. Nie zgadzam się z tym aby banki aż tak ingerowały w nasze środki. To nie my jesteśmy dla banków, a banki dla nas - przynajmniej tyle w teorii.

Karlo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
6
02-05-2020
Wiadomość 112 z 124 (8 901 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

He, he, he. To samo. Kilka przeplywow z PayPal po 50 do 200 zl i wezwanie "na dywanik". Zadnych innych przelewow, srodkow, kart czy wnioskow kredytowych o cokolwiek. Zadnych podejrzanych operacji znikad poza oplatami za media. Ewidentnie nosi to znamiona nekania przez ustawodawce i chyba zwyklej zlosliwosci banku, gdzie przeciez byle (pardon) khm... * wyciaga po kilkanascie tys. miesiecznie. W cywilizowanych krajach z cywilizowanymi standardami, gdzie te i najrozniejsze money laundry acts fukcjonuja od lat po prostu jest lista rzeczy zabronionych, ktore nalezy znac, podpisac znajomosc i wziac za to odpowiedzialnosc. Ale nie tutaj. Tutaj wschodnim zwyczajem: gadaj wszystko, a my juz wicie rozumicie zastanowimy sie co z tym zrobic. Udawadniaj ze jestes niewinny i nos tobolek z papierami do emerytury i dluzej. Kompromitacja systemu jezeli sie popatrzy na te przypadki, gdzie politycy nie sa w stanie wytlumaczyc sie z dziesiatek lub setek tysiecy, nieruchomosci za granica i jakos dziwnym trafem nie ma zadnego aktu znaj-swojego-rzadzacego, ktory ktokowliek automatycznie mialby stosowac.
gtk
gtk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
4
17-11-2023
Wiadomość 113 z 124 (8 861 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Zgadza się - przeginają mocną ostatnio w drugą stronę. Zatrudniali ostatnio analityków KYC, bo śmigały nabory na te stanowiska, i teraz nie wiem, na jakiej podstawie - lub jak - pracują ci analitycy - nękają wszystkich jak popadnie żądając wszystkiego co tylko mógłbyś przedstawić.

 

Możesz pracować 20 lat, odkładać i oszczędzać z tej pracy, nie kręcisz żadnych wałków, zaufasz ING jako bankowi, bo mieli dobry procent i przelejesz oszczędności swojego życia, które odkładałeś od XXXX lat gdzie indziej, i zaraz dostaniesz list z natychmiastowym wezwaniem do przedstawienia: umowy o pracę, wynagrodzeń, PIT'ów itp.

 

Znajomy prowadzi działalność od dziada-pradziada - tylko z tego czerpie dochód, dobrze mu idzie od -dziesiąt lat, i to samo - poszedł do ING ze swoimi oszczędnościami - wezwanie, żądanie przedstawiania faktur, sprawozdań, ksiąg firmy. 

 

Jednym słowem - nie warto im zaufać i iść z oszczędnościami, bo od razu pytanie o dochód, i zaraz po tym z automatu, przedstawiaj: umowy, przelewy, pity, faktury, księgi - potwierdzaj - trzymaj, wszystko najlepiej z 30 lat! 

 

Co lepsze - inny znajomy jest u nich od początku swojej działalności, od początku wszystko trzyma u nich - wszystko przejrzyste - Analityk "wylosował" - przedstawiaj, dostarczaj, udowadniaj.

 

Jednym słowem - chyba lepiej im nie ufać i nie powierzać jakichkolwiek oszczędności z innego banku, bo od razu "algorytm", albo też "analityk" - pisemko, groźba rozwiązania, oświadczenie, żądanie przedstawienia wszystkiego - najlepiej udowodnij sprzed 30 lat, a jak nie - to blokada i rozwiązanie umowy.

 

Miałem do czynienia z wieloma bankami, którym powierzałem swoje oszczędności ze względu na korzystną ofertę z ich strony, ale z takim traktowaniem jak w ING spotkałem się pierwszy raz. 

 

Piszą, że to pokłosie tej sprawy, co ING dostał karę za tego oligarchę, ale przeginają ostro. 

 

 

marcinb1
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
2
18-01-2024
Wiadomość 114 z 124 (5 723 wyświetleń)

Re.: ING żąda bez wyraźnego powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pieniężnych

Przyszedłem tu tylko po to, aby również wyrazić moje niezadowolenia z tego co wyprawia ten bank.

Te żądania wyspowiadania się ze środków, które wpływają na konto mają znamiona nękania - tym bardziej, że to groszowe wpłaty w bankomacie.

 

w aplikacji jest komunikat "PILNA INFORMACJA Prosimy Pana ponownie o dostarczenie oświadczenia o źródle pochodzenia środków"

a w treści "Oświadczenie jest konieczne, abyśmy mogli stosować środki bezpieczeństwa finansowego. Środki te to działania, których wymaga od nas ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu."

tak jak wykazali przedmówcy - są to komunikaty zupełnie bezprawne, bo aby był obowiązek zbierania takich oświadczeń wcześniej musi istnieć skonkretyzowane podejrzenia, że bezpieczeństwo finansowe (kogo?) jest zagrożone.

To jest jawny SKANDAL i TERROR BANKOWOŚCI!
ING powinno kiedyś odpowiedzieć za te pozaprawne działania.

administrator
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
2
20-01-2024
Wiadomość 115 z 124 (5 638 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

U mnie to trwa już to dzisiaj miesiąc...

Odpowiedz
0 Lajków
Simon2222
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
2
10-01-2024
Wiadomość 116 z 124 (5 006 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Odpowiedz
0 Lajków
Simon2222
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
2
10-01-2024
Wiadomość 117 z 124 (5 005 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

U mnie to samo od 2 stycznia - zablokowany konto maklerskim za brak aktualizacje dowodu - próbuję uzyskać dostęp do swoich pieniędzy w ING Makler, byłem 7 razy w oddziałach ING w Warszawie + liczne rozmowy telefoniczne. Dzisiaj po raz 3 powtórzyłem ankietę dochodów. W oddziałach nikt nic nie wie, na infolinii nikt nic nie wie...

także odp. z moja reklamacji z ING mi skieruje do ING makler które z powrotem mi skieruje do ING i tak w kółko od 02.01.2024.

Nie proszę o przysługi, nie proszę o kredyt, chcę tylko moje pieniądze i akcje, które są w ING Makler.

 

W ING nikogo to nie obchodzi, nikt nic nie wie...

Simon2222
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
2
10-01-2024
Wiadomość 118 z 124 (5 000 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Przykro mi, ale przez forum nie mamy dostępu do szczegółów Twojego konta. Skontaktuj się z nami na czacie w bankowości (od poniedziałku do soboty w godz. od 8:00 do 22:00) lub z infolinią pod numerem +48 32 357 00 69. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
SebastianM
Moderator
Moderator icon
83
13
03-03-2023
Wiadomość 119 z 124 (4 889 wyświetleń)

Re: ING żąda bez jakiegokolwiek powodu oświadczeń o źródłach pochodzenia majątku i środków pienię...

Mój post na forum nie jest sposobem na skontaktowanie się z wami, a jedynie ostrzeżeniem innych klientów przed waszą firmą.
Ponieważ tak, jesteśmy klientami. Bez nas nie ma ING.

Simon2222
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
9
2
10-01-2024
Wiadomość 120 z 124 (4 744 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Mam taki sam problem. Pojawił się po zainstalowaniu aplikacji ING i pozostał mimo jest trwałego odinstalowania. Zaczęło się właśnie od zapętlnego resetu aplikacji współistniejącego z serią dźwięków, c...

29-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Z czasów procesowych dostępnych na stronie ING.
Aktualnie analizę liczy się od dnia kiedy bank poinformował o jej rozpoczęciu +24 dni robocze. Ale te czasy procesowe się zmieniają i tutaj rozczarowanie...

29-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Witam,

Skąd macie informację kiedy powinna być skończona analiza dokumentów, my złożyliśmy wniosek bezpośrednio w banku 8.04.2024, do dnia dzisiejszego mamy status 2 analizujemy Twoje dokumenty, bez ża

...

29-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy