Bankowość internetowa

Odpowiedz

Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

[ Edytowane ]

Nie rozumiesz. Skoro na etapie logowania udowodniono, że ty to ty, to po co chcesz jeszcze dodatkowo autoryzować przelew? Ja nie korzystam z U2F, więc nie ma pewności czy ktoś nie obszedł zabezpieczeń przy logowaniu - stad sms. A korzystamy z jednego ING.

 

Poza tym wątpię po moim przelewie, ponieważ nawet autoryzacja nie pomogła przelać większej kwoty. Limit dzienny przekroczony i koniec. Pewnie musiałbym telefonicznie to pchnąć, aby przejść z wyższą kwotą.

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
89
26
21-01-2016
Wiadomość 11 z 12 (223 wyświetleń)

Re.: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

To Ty nie rozumiesz, każdy bank wymaga potwierdzenia przelewu... i to już nawet nie chodzi o udowodnienie że ty to ty, ale weryfikacje jaka kwota, gdzie wysyłana. Przecież w każdym innym banku po zleceniu przelewu przez www w aplikacji wyświetla mi się kwota i informacja gdzie przelew ma iść.

Zabezpiecza to przez różnymi scenariuszami, np jak zawirusujemy sobie komputer i trojan podmieni nam numer konta to jesteśmy w stanie to w aplikacji sprawdzić, jak np za czyjąś namową zainstalujemy aplikacje do dostępu zdalnego to nawet jeśli zalogujemy się na swoje konto w banku to oszust nic nie zrobi, bo dodatkowo musiałby nas namówić na podanie kodu SMS / zatwierdzenie w aplikacji.

 

 

Dzisiaj pomagałem znajomemu z przelewami na ok 150 000 zł, znajomy nie używa kluczy U2F. Dodatkowo przeglądarkę można dodać do zaufanych i wtedy nawet logowania nie trzeba potwierdzić.

I co, bez żadnej autoryzacji wszystko poszło. W momencie jak ktoś sobie zapisze hasło do banku np w przeglądarce to nawet dziecko mające dostęp do komputera może przelew wysłać, hasło podejrzy w przeglądarce i uzupełni tylko te znaki o które prosi ING, jak przeglądarka dodana do zaufanych to nic nie trzeba potwierdzać, a że w ING przelewy wychodzą bez żadnej autoryzacji to puszczenie przelewu to już żaden problem.

 

Jedyne co przed tym zabezpiecza to ustawienie niskiego limitu, wtedy chociaż kod z SMS trzeba przepisać żeby limit zwiększyć. Ale to użytkownik musi o tym pamiętać, bo domyślnie był ustawiony limit do wysokości salda...

 

 

Na szczęście jeszcze tylko kilka dni i mogę całkowicie uciec z ING.  Nie znam żadnego innego banku który tak mocno nie dba o bezpieczeństwo, gdzie indziej nawet przelew na 1 grosz trzeba autoryzować (o ile nie wysyłamy do zaufanego nadawcy).

W ING wyczyszczą Ci konto i dowiesz się o tym dopiero po fakcie jak masz skonfigurowane powiadomienia push... Bo jak push nie masz włączonych to dowiesz się o tym dopiero przy najbliższym logowaniu do banku Emotikon: Smutny

Odpowiedz
0 Lajków
b9MSJPa9brrw7BS
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
24
24
02-04-2023
Wiadomość 12 z 12 (144 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowy wygląd Mojego ING

Potwierdzam ING, odwaliliście fuszerkę i nie robicie nic, aby aplikację naprawić.
Powiadomienia przychodzą z ogromnym opóźnieniem, oczywiście pomijając te marketingowe…

08-05-2024
Re: Czas oczekiwania na kredyt

W sprawie wniosku prosimy kontaktować się z doradcą, u którego wniosek był składany.

08-05-2024
Re: Wakacje Kredytowe 2024

Na ten moment nie mamy informacji kiedy wnioski będą dostępne. Gdy tylko pojawią się one do wypełnienia - poinformujemy o tym na naszej stornie ing.pl w zakładce "aktualności" 
 

08-05-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy