O JoannaGutral

5 Polubień
0 Rozwiązań
3 Postów
„Nie mam czasu” – czy na pewno? Jak odnaleźć zagubiony czas i przywrócić równowagę?

Jak często zdarza Ci się mówić „nie mam czasu”? Czy znasz powiedzenie „czas to pieniądz”? Czy zestawiając ze sobą te dwa stwierdzenia oznacza to, że nie mając czasu, nie masz również pieniędzy? John Boyd, amerykański badacz, współautor książki „Paradoks czasu” mówi, że czas jest jedyną wartością, która przemija bezpowrotnie i której nie można odzyskać, ani kupić. Od momentu rozpoczęcia czytania tego akapitu do chwili obecnej minęło 30 sekund, które już nigdy więcej nie powróci do Twojego życia. Możesz poświęcić kolejne 10 minut na przeczytanie tego tekstu, aby dowiedzieć się w jaki sposób efektywnie spędzać kolejne godziny i jak przełożyć to na swoje finanse, relacje z innymi i poczucie szczęścia.

Fotolia_119613025_S_resize (1).jpg

czytaj więcej
0
JoannaGutral
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Budżet w rękach dziecka - ryzykowne czy rozsądne?

Kiedy w naszym życiu pojawiają się pieniądze? Czy pamiętasz, drogi Czytelniku, kiedy po raz pierwszy potrzebowałeś na coś pieniędzy, a Ty, droga Czytelniczko, zrozumiałaś, że część obiektów pożądania otrzymasz tylko jeśli podasz sklepikarzowi tych kilka złotych i srebrnych guziczków? Czy zdarzyło Ci się, że starszy brat lub siostra przekonał Cię do wymiany tej jednej srebrnej monety na tych kilka miedzianych, bo przecież za jedną złotówkę da Ci cztery pięciogroszówki i że to dobry interes, bo dostaniesz więcej? Ile czasu zajęło Ci zrozumienie jaką wartość ma moneta, a jaką te różnokolorowe banknoty?

budżet_dziecka.jpg

 

czytaj więcej
2
JoannaGutral
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
3 kroki, które nauczą dziecko zarządzania kieszonkowym

Badania pokazują, że dzieci, które we wczesnym życiu zetknęły się z pieniędzmi i ich gospodarowaniem lepiej inwestowały swój kapitał w przyszłości i rzadziej popadały w niekontrolowane kłopoty finansowe.

finanse u dzieci.jpg

czytaj więcej
1
JoannaGutral
Doradca z ambicjami
Doradca z ambicjami icon
Publiczne statystyki
Data rejestracji ‎20-06-2018 17:31
Data ostatnich odwiedzin ‎03-09-2018 12:46
Łączna liczba zamieszczonych wiadomości 3
Łączna liczba otrzymanych Lajków 5
Posty, które lubię