Odpowiedz

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Mam minimalne potrzeby egzystencjalne. Co zarobie to inwestuję. Polecam jakiś fundusz inwestycyjny. Dla tych którzy się boją polecam coś z szafy ING. Zawsze to lepsze 10% niż oprocentowanie na OKO minus podatek belki. Według mnie najlepiej zacząć oszczędzanie od spłacenia długów kredytów itp.( to zawsze ciąży i ciężko oszczędzać) W dalszej kolejności zminimalizowanie wydatków. Jednak zawsze uważałem że nie da się zarobić na oszczędzaniu. Jestem zwolennikiem inwestowania i rozwoju. Własnego, czyli ,,poszerzanie horyzontów'' , kilka etatów ponadto giełda lub/i zakłady bukmacherskie. Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Piterro
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
10-03-2016
Wiadomość 11 z 37 (48 215 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Lekkomyślnie zachowanie, ponieważ zawsze coś trzeba mieć na czarną godzinę. Widać, że nie miałeś w życiu takich sytuacji. Może kiedyś zrozumiesz.

viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 12 z 37 (47 492 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Spokojnie, kazdy ma swoje sposoby Emotikon: Szczęśliwy Polecam strategię 3 skarbonek, czyli podzielenie swoich oszczedności na 3 kupki: 

- pod ręką (czyli właśnie na te nieprzewidziane wydatki)

- na plany (na plany krótkoterminowe)

- na przyszłosć (oszczędzanie długotermnowe np. na emeryturę)

 

Więcej informacji: http://www.ingbank.pl/indywidualni/oszczednosci/zasada-trzech-skarbonek 

Odpowiedz
0 Lajków
blanka
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
8
3
15-01-2016
Wiadomość 13 z 37 (47 265 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Zerknijcie na to - zebraliśmy 101 sposobów na oszczędzanie Emotikon: Szczęśliwy

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
JoannaZ
Menedżer społeczności
Menedżer społeczności icon
172
135
10-08-2015
Wiadomość 14 z 37 (43 346 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Moim patentem na oszczędzanie jest przelewanie co miesiąc stałej kwoty i brak możliwości jej wypłacenia przez kilka kolejnych miesięcy. Wiadomo, że ze skromej emerytury dużo nie da sie oszczędzić, ale na lekarza zawsze się znajdzie. Z drugiej strony w moim wieku może lepiej zaczać wydawać niż oszczędzać Emotikon: Szczęśliwy

Rencista
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
5
05-10-2016
Wiadomość 15 z 37 (42 560 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

z malej kwoty zbieraja sie duze kwoty!
KubaHSW
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
2
23-11-2016
Wiadomość 16 z 37 (40 475 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Najpierw dzielę pensję na dwie równe części, pierwsza idze na bieżące wydatki oraz zachciewajki, druga część idzie na oszczędzania. Drugą część dzielę dodatkowo na 3 części wg. moich potrzeb i w razie sytuacji awaryjnej biorę pieniądze właśnie z jednej z tych trzech części. Przekonałem partnęrkę do takiego sposobu i zaczęła odkładać 2-3 razy więcej niż wcześniej.

KozaBoomCykCyk
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
3
24-11-2016
Wiadomość 17 z 37 (40 417 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

wydaje tyle ile musze nie szukam dodatkowych wydatków, smart saver pomaga zaokrąglając do 10zł to co się odłoży przy pensji przelewam na OKO i powiem, że jest ok
KonradRudziński
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
2
31-12-2016
Wiadomość 18 z 37 (37 974 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

[ Edytowane ]

Cześć,

Nie chcę spamować.

Podsyłam namiary na informacje, które stosuje od roku kolega.

Jak ostatnio z nim rozmawiałem, to mówił, że skrupulatnie prowadzona analiza wszystkich wpływów i wydatków, pozwoliła mu zaoszczędzić prawie 6000PLN.

Sam dopiero zaczynam, i nie wiem na ile się to spisze, ale liczę na oszczędności Emotikon: Szczęśliwy

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odpowiedz
0 Lajków
WojtLabas
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-01-2017
Wiadomość 19 z 37 (37 180 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Polecam ternera finasowego, fajnie się sprawdza. Pokazuje w jaki sposób mogę zaoszczędzić.

maziuk95
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
8
12-11-2016
Wiadomość 20 z 37 (37 177 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024