Odpowiedz

Wasze "patenty" na oszczędzanie

Jakie są Wasze sprawdzone sposoby na oszczędzanie? Odkładacie regularnie czy raz na czas? Na koncie czy "do skarpety"?

PawełS
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
17
06-08-2015
Wiadomość 1 z 37 (80 562 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Odkładam regularnie na koncie oszczędnościowym. Staram się równoważyć wydatki, zapisywać je i analizować na koniec miesiąca. Zawsze wydaję mniej, niż zarabiam, co przynosi efekt.
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 37 (80 557 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

ja regularnie odkładam wolne środki na dedykowane konto, wiadomo ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka Emotikon: Mrugający
pd
pd
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
31
29-10-2015
Wiadomość 3 z 37 (80 545 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

U mnie rewelacyjnie sprawdza się opcja smart saver + regularne odkładnie. 5% z każdej transakcji i grosik do grosika się zbiera, a jak jest coś ekstra, to na OKO.

Fildon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
29-10-2015
Wiadomość 4 z 37 (80 536 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

odkładam na początek miesiąca, do tego smart saver, raz w tygodniu monitoring wydatków - tygodniowy, bo można nadrobić przekroczenia w kolejnych;-)
kjar
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
1
2
02-11-2015
Wiadomość 5 z 37 (80 511 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

no i ustawiłem sobie zlecenie stałe na konto oszczędnościowe, tak więc nie muszę pamiętać i parę setek samo się odkłada co miesiąc Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
pd
pd
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
31
29-10-2015
Wiadomość 6 z 37 (80 506 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

po przypływie pieniędzy przelewam cześć na konto szczędnościowe i dział

Spoiler
i to dobrze XD
Odpowiedz
0 Lajków
Kamil_yolo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-11-2015
Wiadomość 7 z 37 (80 497 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Moim patentem na oszczędzanie jest jak najszybsze wydawanie Emotikon: Szczęśliwy Naprawdę nie opłaca się ciułać pieniędzy na ten czas, aby zdobywać marne 10 - 30 złotych po kilku miesiącach. Wartość leżakowania do wartości zysku jest tak śmieszna, że lepiej sobie nie odmawiać, bo kto wie... Pozdrawiam!

Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 8 z 37 (78 115 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Polecam ustawienie sobie stałego zlecenia z ROR na konto oszczędnościowe. Najlepiej działa kiedy jest ustawione chwilę po wpływie pensji - wtedy mam pewność, że nie zdąże wszystkiego wydać Emotikon: Szczęśliwy W dłuższej perspektywie staram się część środków z OKO wpłacać na fundusze inwestycyjne. Regularne wpłaty na fundusze (przynajmniej wg teorii) dadzą prędziej czy później średnio wyższy zysk niż na koncie czy lokacie.

Pozdrawiam,

Believe
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
4
6
15-01-2016
Wiadomość 9 z 37 (77 606 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Myślę, że to stałe zlecenie to bardzo fajna opcja. Szczególnie, że ta usługa jest bezpłatna (np. przy koncie Direct), a kiedy nie ma pieniędzy na koncie - stałe zlecenie po prostu nie zejdzie. Następna próba nastąpi za miesiąc. Na próbę można sobie coś takie ustawić np. na pół roku i zobaczyć czy się sprawdzi.

blanka
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
8
3
15-01-2016
Wiadomość 10 z 37 (77 601 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024