Odpowiedz

Wasze "patenty" na oszczędzanie

Jakie są Wasze sprawdzone sposoby na oszczędzanie? Odkładacie regularnie czy raz na czas? Na koncie czy "do skarpety"?

PawełS
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
17
06-08-2015
Wiadomość 1 z 37 (80 964 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Odkładam regularnie na koncie oszczędnościowym. Staram się równoważyć wydatki, zapisywać je i analizować na koniec miesiąca. Zawsze wydaję mniej, niż zarabiam, co przynosi efekt.
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 2 z 37 (80 959 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

ja regularnie odkładam wolne środki na dedykowane konto, wiadomo ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka Emotikon: Mrugający
pd
pd
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
31
29-10-2015
Wiadomość 3 z 37 (80 947 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

U mnie rewelacyjnie sprawdza się opcja smart saver + regularne odkładnie. 5% z każdej transakcji i grosik do grosika się zbiera, a jak jest coś ekstra, to na OKO.

Fildon
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
2
29-10-2015
Wiadomość 4 z 37 (80 938 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

odkładam na początek miesiąca, do tego smart saver, raz w tygodniu monitoring wydatków - tygodniowy, bo można nadrobić przekroczenia w kolejnych;-)
kjar
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
1
2
02-11-2015
Wiadomość 5 z 37 (80 913 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

no i ustawiłem sobie zlecenie stałe na konto oszczędnościowe, tak więc nie muszę pamiętać i parę setek samo się odkłada co miesiąc Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedz
0 Lajków
pd
pd
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
36
31
29-10-2015
Wiadomość 6 z 37 (80 908 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

po przypływie pieniędzy przelewam cześć na konto szczędnościowe i dział

Spoiler
i to dobrze XD
Odpowiedz
0 Lajków
Kamil_yolo
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
04-11-2015
Wiadomość 7 z 37 (80 899 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Moim patentem na oszczędzanie jest jak najszybsze wydawanie Emotikon: Szczęśliwy Naprawdę nie opłaca się ciułać pieniędzy na ten czas, aby zdobywać marne 10 - 30 złotych po kilku miesiącach. Wartość leżakowania do wartości zysku jest tak śmieszna, że lepiej sobie nie odmawiać, bo kto wie... Pozdrawiam!

Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 8 z 37 (78 517 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Polecam ustawienie sobie stałego zlecenia z ROR na konto oszczędnościowe. Najlepiej działa kiedy jest ustawione chwilę po wpływie pensji - wtedy mam pewność, że nie zdąże wszystkiego wydać Emotikon: Szczęśliwy W dłuższej perspektywie staram się część środków z OKO wpłacać na fundusze inwestycyjne. Regularne wpłaty na fundusze (przynajmniej wg teorii) dadzą prędziej czy później średnio wyższy zysk niż na koncie czy lokacie.

Pozdrawiam,

Believe
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
4
6
15-01-2016
Wiadomość 9 z 37 (78 008 wyświetleń)

Re.: Wasze "patenty" na oszczędzanie

Myślę, że to stałe zlecenie to bardzo fajna opcja. Szczególnie, że ta usługa jest bezpłatna (np. przy koncie Direct), a kiedy nie ma pieniędzy na koncie - stałe zlecenie po prostu nie zejdzie. Następna próba nastąpi za miesiąc. Na próbę można sobie coś takie ustawić np. na pół roku i zobaczyć czy się sprawdzi.

blanka
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
8
3
15-01-2016
Wiadomość 10 z 37 (78 003 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024