Odpowiedz

Komu to potrzebne?

Cześć.

 

Widzę, że niektórzy z tego korzystają i nawet się to podoba. Ja ciągle nie potrafię zaskoczyć dlaczego miałoby mi to być potrzebne do szczęścia. Co Wam daje taka funkcjonalność?

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to te skarbonki - faktycznie można mieć taką "w razie W" i żelazną rezerwę, której nie wolno ruszyć do momentu totalnej katastrofy. W przypadku jednego konta OKO, łatwiej przekroczyć granicę i skubnąć coś z żelaznych rezerw. Ale pomijając ten aspekt, jest to... zbędne.

Na przykład odkładanie na Smart Sever. Po co mam się bawić w jakieś niejasne skubanie z każdej płatności kartą, skoro mogę zrobić raz w miesiącu przelew na OKO na odpowiednią kwotę?

Odpowiedz
0 Lajków
Szkot
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
82
26
21-01-2016
Wiadomość 1 z 7 (31 563 wyświetleń)

Re.: Komu to potrzebne?

Osobiście korzystam z opcji Smart Sever i uważam, że jest to lepsze rozwiązanie, niż jednorazowy przelew. Przy przelewie zawsze są wątpliwości, jaką kwotę przelać i biorąc pod uwagę podejście do tematu (przynajmniej w moim przypadku) starałbym się ograniczyć takie przelewy do minimum. Przy Smart Sever nie muszę się zastanawiać nad każdym przelewem i odkładanie stosunkowo niewielkich kwot nie jest aż tak odczuwalne, jak jednorazowy przelew a w skali miesiąca też można uzbierać sporą sumkę. To jest tak jak z zakupami, robię je prawie codziennie i kilka bułek więcej jest wydatkiem nieodczuwalnym, ale już w chwili, gdy chcę kupić coś większego np. tv to już wydatek większej sumy i zastanowię się dwa razy, zanim określę ile jestem w stanie wydać.

Odpowiedz
0 Lajków
niktus
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
0
03-09-2017
Wiadomość 2 z 7 (30 357 wyświetleń)

Re.: Komu to potrzebne?

Takie narzędzia są bardzo dobre dla ludzi, którzy nie prowadzą skrupulatnie budżetu domowego, a np. sporo zarabiają i sporo wydają. Z każdej transakcji wpada jakaś kasa, którą później można spokojnie przelać na konto oszczędnościowe i w ten sposób uzbiera się naprawdę duża kwota w skali roku. Nie każdy umie zmobilizować się do świadomego oszczędzania, a takie opcje ułatwiają życie Emotikon: Szczęśliwy Ja jak na blogera finansowego jestem bardzo roztrzepany i chętnie korzystam z automatyzacji finansów i różnych przypomnień. 

---
Tomasz Jaroszek - Doradca.TV
DoradcaTV
Zaprawiony analityk I
Zaprawiony analityk I icon
42
17
06-06-2017
Wiadomość 3 z 7 (30 171 wyświetleń)

Re.: Komu to potrzebne?

Na Smart masz 2%, do 5000 zł., kiedyś było więcej, a na OKO 0,7%. Tyle, że teoretycznie na Smart nie robi się przelewów, ale tylko teoretycznie! Jeśli to oprocentowanie, owszem groszowe, w ogóle budzi zainteresowanie.

Odpowiedz
0 Lajków
vw06
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
18
5
28-04-2017
Wiadomość 4 z 7 (29 737 wyświetleń)

Re.: Komu to potrzebne?

Jest i na to patent. Miesięcznie odłożoną kwotę na Smart Saver możesz zainwestować w fundusze. Regularne inwestowanie (praktycznie już od 100 zł) nie dość, że przyniesie lepszy zysk to i zmniejszy ryzyko z nimi związane. Może być ono bezpłatne np.: na Kontach Funduszowych, a teraz dodatkowo możesz otrzymać Bonus 100 zł za rozpoczęcie takiej formy odkładania środków na przyszłość.

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 5 z 7 (29 173 wyświetleń)

Re.: Komu to potrzebne?

Uwielbiam patenty pracowników ING. Byleby zatrzymać u siebie, dobry bankowiec poleca zawsze najlepsze usługi na daną chwilę z dość imponującego na dzień dzisiejszy korzystnego wachlarza choćby lokat na polskim rynku.
Odpowiedz
0 Lajków
Ernest
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
55
37
03-11-2015
Wiadomość 6 z 7 (27 790 wyświetleń)

Re.: Komu to potrzebne?

Tez się zastanawiałem po co taki gadżet ale bardzo się zdziwiłem jak nagle okazało sie że mam na koncie prawie 900  złotych. Odłożone a nawet tego nie poczułem Emotikon: Szczęśliwy Przyjemne uczucie

Odpowiedz
0 Lajków
Maksimilian
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
23-10-2017
Wiadomość 7 z 7 (27 280 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024