Płatności

Odpowiedz

ksiegowanie zblizeniowek

mam dwie karty zblizaka i vise. w tym samym dniu w tym samym sklepie o tej samej porze zrobilam dwie transakcje zblizeniowe jedna zblizakiem jedna visa normalna. i ze zblizaka natychmiast mi pobrano z konta a z visy nie zaksiegowano wcale. Jak to mozliwe?
Odpowiedz
0 Lajków
kasja
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
16-06-2017
Wiadomość 1 z 6 (13 798 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek

[ Edytowane ]

@kasja terminal płatniczy może pracować w dwóch trybach: online lub offline. Gdy terminal jest w trybie offline podczas płatności zbliżeniowej, nie łączy się z bankiem i nie blokujemy automatycznie pieniędzy na koncie. W momencie, gdy nastąpi połączenie z bankiem (online), transakcja będzie od razu widoczna na rachunku w postaci blokady. Płatność kartą księgujemy na koncie maksymalnie do 11 dni kalendarzowych - od razu po otrzymaniu rozliczenia z organizacji płatniczej.



**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 6 (13 727 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek

Takie sytuacje (offline) zdarzaja się bardzo często w dużych sieciach handlowych typu IKEA czy LIDL.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 6 (13 613 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek

[ Edytowane ]

IlonaU pisze:

@kasja terminal płatniczy może pracować w dwóch trybach: online lub offline. Gdy terminal jest w trybie offline podczas płatności zbliżeniowej, nie łączy się z bankiem i nie blokujemy automatycznie pieniędzy na koncie. W momencie, gdy nastąpi połączenie z bankiem (online), transakcja będzie od razu widoczna na rachunku w postaci blokady. Płatność kartą księgujemy na koncie maksymalnie do 11 dni kalendarzowych - od razu po otrzymaniu rozliczenia z organizacji płatniczej.


---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.


Trochę to dziwne, że akurat przy korzystaniu zbliżeniowo z karty VISA ING termnale zawsze pracują w trybie offline. Wygląda na to, że cięzko jest Wam przyznać się do tego, że transakcje zbliżeniowe kartą debetową ING są realizowane tylko offline. Posiadam kartę zbliżeniową innego banku i jeszcze NIGDY płacąc tą kartą nie natrafiłem na terminal płatniczy pracujący w tym drugim trybie czyli offline, a transakcje tymi kartami realizuję w tych samych punktach. Tłumaczenie o terminalach pracujących w dwóch trybach w tej sytuacji jest mało wiarygodne. Chyba, że to jest jakieś fatum ciążące na kartach ING, że w momencie zbliżania Waszej karty do terminala, przełącza się on w tryb offline. 

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 4 z 6 (13 466 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek


IlonaU pisze:

@kasja terminal płatniczy może pracować w dwóch trybach: online lub offline. Gdy terminal jest w trybie offline podczas płatności zbliżeniowej, nie łączy się z bankiem i nie blokujemy automatycznie pieniędzy na koncie. W momencie, gdy nastąpi połączenie z bankiem (online), transakcja będzie od razu widoczna na rachunku w postaci blokady. Płatność kartą księgujemy na koncie maksymalnie do 11 dni kalendarzowych - od razu po otrzymaniu rozliczenia z organizacji płatniczej.


---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.


Powyższe wyjaśnienie jest mało wiarygodne. Konkretna sytuacja: płatność zbliżeniowa kartą ING offline, po kilku minutach płatność zbliżeniowa w tym samym terminalu kartą innego banku i oczywiście transakcja jest online. Jeszcze nigdy nie zdażyło się abym trafił na tryb offline płacąc zbliżeniowo kartą innego banku, natomiast przy płatnościach zbliżeniowych kartą ING terminale zawsze są offline. Efekt ? Na księgowanie płatności w ING trzeba czekać co najmniej kilka dni, co jest korzystne dla banku. Wniosek jest jeden, to nie wina terminali i ich trybów pracy. Kolejny temat po autoryzacji przelewów SMS-ami, w którym pojawiają się mętne tłumaczenia banku.

Odpowiedz
0 Lajków
sud1
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
61
27
29-11-2015
Wiadomość 5 z 6 (13 596 wyświetleń)

Re.: ksiegowanie zblizeniowek

Podaj sklepy w których robisz transakcję? 

Ja byłem dziś na zakupach w Lidlu i stoję na stanowisku, że @kasja przedstawia sprawę wyczerpująco.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 6 (13 550 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy