Odpowiedz

Wypłaty Chiny, Japonia

Dzień dobry Emotikon: Szczęśliwy

Byłam dzisiaj w placówce ING, niestety nie uzyskałam tam pełnej informacji.

Planuję podróż do Japonii oraz Chin. Wiadomo nie chcę brać gotówki ze sobą. Zorientowałam się że sieć sklepów 7eleven obsługuję polskie karty i można tam wypłacać gotówkę. Czy jestem w stanie uzyskać gdziekolwiek informację czy bez problemu jak i w Chinach i w Japonii wypłacę gotówkę karta ING? W banku sprawdzono mi czy mam zaznaczone transakcje zagraniczne, - tak. Pani również zaproponowała mi wykupienie sobie na stronie bankowości internetowej 15 zł na miesiąc bezpłatnego przewalutowania. Na czym to polega dokładnie? czy są do tego jakies opłaty? Zamierzam tylko wypłacać tam  gotówkę w bankomacie i nią obracać. 

Serdecznie dziękuje za każdą pomoc i odpowiedzi

Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
Acilla
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
20-09-2018
Wiadomość 1 z 6 (7 150 wyświetleń)

Re: Wypłaty Chiny, Japonia

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić z jakiej karty u nas korzystasz. Przedstawię Ci ogólne informacje na temat wypłaty kartą Visa Zbliżeniowa z konta osobistego w PLN. Karta ma zasięg międzynarodowy i możesz z niej skorzystać w punktach, które akceptują Visę.

Zgłoś u nas wyjazd do kraju poza Unię Europejską przez Moje ING (czat lub wiadomości) lub telefonicznie 32 357 00 12.

Będziemy potrzebować:

  • cztery pierwsze i cztery ostatnie cyfry Twojej karty,
  • kraj lub kraje, w których będziesz przebywać,
  • termin wyjazdu.

Dzięki tym informacjom będziemy wiedzieć, że to faktycznie Ty próbujesz skorzystać z karty w Chinach lub Japonii. Jeżeli będziemy mieli podejrzenie, że dane z Twojej karty zostały skopiowane, to dla bezpieczeństwa i tak możemy zablokować Twoją kartę.

 

Jeżeli za granicą planujesz wypłacić sumę min. 500 zł, to możesz kupić Pakiet wypłat za granicą w Moim ING – Moje finanse – Karta Visa – Pakiety wypłat gotówki – Pakiet wypłat za granicą. Kosztuje 15 zł i jest na 30 dni. Jeżeli kupisz pakiet, masz ustalony właściwy limit na wypłatę za granicą oraz wypłacisz z bankomatu za granicą inną walutę niż PLN (nie skorzystasz z Dynamin Currency Conversion), to wtedy unikniesz naszej opłaty 3% kwoty wypłaty. Dodam, że nie mamy wpływu na opłaty operatora bankomatu. Jeżeli wypłacisz np. EUR z konta w PLN, to wtedy przewalutujemy pieniądze po kursie Visy.

 

Jeżeli za granicą planujesz wypłacać w EUR, USD lub GBP, to możesz otworzyć u nas konto walutowe w danej walucie. Podłączysz kartę Visa Zbliżeniową pod konto walutowe w Moje ING – Moje finanse – Karta Visa - Podłącz konta walutowe. Wtedy np. przy wypłacie EUR kartą Visa z konta walutowego EUR unikniesz przewalutowania (ważne, żebyś na koncie walutowym EUR, miała wystarczającą kwotę na pokrycie transakcji).

 

Jeżeli masz na myśli usługę Cashback – wypłatę pieniędzy w sklepie przy okazji płatności kartą, to dla Visy ta usługa jest dostępna w Polsce – jednorazowo możesz bezpłatnie wypłacić do 300 zł.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 2 z 6 (7 081 wyświetleń)

Re: Wypłaty Chiny, Japonia

Dziękuję za informację, mam Visę zbliżeniową. Miałam na myśli pakiet "Wypłacaj gotówkę bez prowizji"
Odpowiedz
0 Lajków
Acilla
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
20-09-2018
Wiadomość 3 z 6 (7 067 wyświetleń)

Re: Wypłaty Chiny, Japonia

Myślę, że mamy na myśli ten sam pakiet Emotikon: Szczęśliwy  Ten, który podałam - Pakiet wypłat za granicą, pozwoli Ci uniknąć naszej prowizji 3% za wypłatę z bankomatu - ważne, żeby była to wypłata za granicą kartą Visa Zbliżeniowa w innej walucie niż PLN oraz bez usługi Dynamin Currency Conversion.


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 4 z 6 (7 055 wyświetleń)

Re: Wypłaty Chiny, Japonia

Podpinam się pod post, ponieważ również mam zamiar wypłacać pieniądze z bankomatów w Japonii. Nie do końca jednak jest dla mnie jasny ten pakiet - rozumiem, że unikam w tym przypadku opłaty za wypłatę z bankomatu - a co z opłatą za przewalutowanie? Czy w tym przypadku po wyjęciu JPY z konta w PLN, zapłacę opłatę za przewalutowanie? Czy są to osobne opłaty i tylko jedna z nich jest pokryta przez wykupienie pakietu?

Odpowiedz
0 Lajków
AniaG
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-11-2018
Wiadomość 5 z 6 (6 283 wyświetleń)

Re: Wypłaty Chiny, Japonia

@AniaG, za wypłaty gotówki za granicą pobieramy jedną opłatę – 3% wypłacanej kwoty. Przewalutowanie następuje po kursie organizacji płatniczej Visa. Możesz sprawdzić jak wygląda ich kurs na chwilę obecną na tej stronie.

 

Jeśli wykupisz pakiet wypłat gotówki za granicą, zwolnimy Cię z naszej prowizji 3%. Niektóre sieci bankomatów mogą pobierać dodatkową opłatę za korzystanie z ich urządzenia (tzw. opłata surcharge), która jest doliczana do kwoty transakcji jaka obciąży Twoje konto. Ta opłata nie jest od nas zależna. Prosimy, zwróć uwagę na komunikaty prezentowane na ekranie bankomatu.


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 6 z 6 (6 201 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy