Płatności

Odpowiedz

Re: Prowizja za przewalutowanie ?

Witam,

Chciałem skomentować we wcześniejszym wątku o tej samej nazwie, ale najwidoczniej tamten wątek został zamknięty i nie ma możliwości odpowiedzi.

 

Chciałem tylko sprostować Państwa wyliczenia co do kosztów przewalutowań.

Otóż, po wprowadzeniu prowizji od przewalutowania wraz ze zmianą waluty karty VISA w ING na PLN, płatności zagraniczne (również internetowe) nie są już opłacalne.

Koszty są już dużo wyższe niż alternatywne opcje zapłaty (np. przez pośredników z opcją przelewów z konta w PLN i przewalutowania po stronie pośrednika).

Do czasu wprowadzenia obecnych zmian dokonywałem zakupów w zagranicznych sklepach internetowych wybierając walutę EUR (licząc się z przewalutowaniem po stronie serwisu z USD na EUR, które i tak było tańsze niż w ING).

Teraz nawet wybierając standardową walutę sklepów internetowych (USD), biorąc pod uwagę jedno przewalutowanie w ING + 3% prowizji, całkowite koszty płatności zagranicznych kartą w ING przewyższają o conajmniej 5% kwoty zakupu opcji płatności przelewem z konta ING w PLN poprzez pośredników, którzy realizują przewalutowanie.

 

Proszę więc nie wprowadzać klientów w błąd wskazując, że koszty płatności kartą za granicą są prawie takie same jak dotychczas, bo tak nie jest.

 

Szczególnie mnie irytują zmiany w tabeli opłat i prowizji Państwa banku wprowadzane od kilku miesięcy, zwłaszcza, że założyłem konto w Państwa banku i wziąłem 30-letni kredyt hipoteczny tuż przed rozpoczęciem wprowadzania niekorzystnych dla klientów zmian.

Wtedy jeszcze oferta Państwa banku wyglądała w miarę konkurencyjnie na tle innych banków.

Odpowiedz
0 Lajków
xeros
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
02-03-2016
Wiadomość 1 z 1 (5 940 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy