Płatności

Odpowiedz

Pytanie o płatności kartą wielowalutową za granicą?

Witam. Wybieram się w wakacje na trip po Bałkanach (Czechy, Węgry, Serbia, Czarnogóra, Bośnia, Chorwacja). Poza Czarnogórą wszędzie obowiązuje waluta lokalna. Czy podpięcie pod Visę zbliżeniową konta w EURO będzie dobrym rozwiązaniem? Co zrobić, aby nie płacić dodatkowych prowizji i przewalutowań za płatności kartą w miejscach gdzie obowiązuje waluta lokalna? Proszę o pomoc, gdyż nie chciałbym wozić ze sobą takiej gotówki. Pozdrawiam

Odpowiedz
0 Lajków
kielbusm
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
24-05-2018
Wiadomość 1 z 4 (10 783 wyświetleń)

Re: Pytanie o płatności kartą wielowalutową za granicą?

kielbusm To rozwiązanie będzie korzystne podczas płatności w walucie EUR. Dzięki podłączeniu karty Visa do konta walutowego, unikniesz prowizji przy płatnościach bezgotówkowych. Od wypłat z zagranicznych bankomatów naliczymy prowizję w wysokości 3% kwoty wypłaty. Aby jej uniknąć, możesz wykupić w Moim ING ,,Pakiet wypłat za granicą".  Dzięki niemu przez 30 dni wypłacasz gotówkę w obcej walucie bez prowizji z bankomatów na całym świecie. Opłata za włączenie usługi to 15 zł. Jest to korzystne rozwiązanie, gdy planujesz wypłacić za granicą równowartość co najmniej 500 zł w ciągu 30 dni.
Pakiet włączysz w Moim ING: Moje finanse -> Karty i płatności telefonem -> Twoja karta -> Pakiet wypłat gotówki. 


W przypadku płatności kartą w walucie lokalnej, rozliczymy ją z konta złotówkowego. Wiąże się to z prowizją w wysokości 3% transakcji. 
Płatność przeliczymy bezpośrednio z innej waluty na PLN po kursie Visy z dnia jej rozliczenia. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1073
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 4 (10 708 wyświetleń)

Re: Pytanie o płatności kartą wielowalutową za granicą?

Czy usługa wypłacania z bankomatu bez pobierania prowizji dotyczy wszystkich walut czy tylko euro?

Odpowiedz
0 Lajków
kielbusm
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
24-05-2018
Wiadomość 3 z 4 (10 571 wyświetleń)

Re: Pytanie o płatności kartą wielowalutową za granicą?

Jeżeli masz konto prywatne i kartę Visa zbliżeniowa – możesz ją podłączyć do kilku kont walutowych:

  • EUR,
  • USD,
  • GBP.

Gdy poza granicami wypłacasz gotówkę w tych walutach i masz podpięte konta – nie naliczymy prowizji za wypłatę z bankomatu. 
Pamiętaj, że jeżeli w chwili wypłaty nie będzie na koncie walutowym odpowiedniej kwoty, a będzie na koncie złotówkowym – zrealizujemy wypłatę z konta w PLN. Pieniądze zostaną przewalutowane po kursie organizacji płatniczej. My pobierzemy prowizję 3% za wypłatę z bankomatu.

Gdy wypłata będzie w innej walucie niż podane( przykładowo w rublach) każdorazowo pieniądze będą przewalutowane po kursie organizacji płatniczej i pobrane z konta w PLN. Pojawi się też prowizja 3% za wypłatę z bankomatu poza granicami.

Jeżeli planujesz wypłacać inną walutę – pamiętaj o naszej ofercie Pakietu wypłat za granicą. Płacisz 15 zł i przez 30 dni możesz wypłacać bez prowizji z bankomatów poza granicami Polski na całym świecie.
Możesz włączyć pakiet w usłudze Moje ING po wybraniu opcji: Moje Finanse/Visa zbliżeniowa/Pakiet wypłat gotówki.
 

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
Odpowiedz
0 Lajków
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 4 z 4 (10 494 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
'Raz dwa trzy, apkę masz i Ty' - 100 zł??

cześć,

 

chciałam zapytać, czy jest tu może ktoś kto dostał obiecane 100 zł za założenie aplikacji? ja wciąż czekam, a wydaje mi się, że spełniłam wszystkie warunki z regulaminu...

 

pozdrawiam!

16-04-2024
Kredyt hipoteczny na dom - dlaczego ciągle otrzymuję nieprawdziwe informacje o czasach ?

Wniosek trafił do analizy 5.03.2024 zakończone 4.04.2024 - miało być 16 dni wyszło 21 dni.

4.04.2024 nagle się okazało, że potrzeba dokumentów, które można było załatwić wcześniej i od 11.04 trwa dodat

...

16-04-2024
Re: Numer karty oraz kod CVV

Dziękujemy za sugestię.

15-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy