Odpowiedz

Przelew do Holandii

Witam Serdecznie posiadam ROR w EURO zrobiłem dziś przelew walutowy do Holandii w kwocie 90 EURO wybrałem opcję SHA bez banków pośredniczących, rozumiem że do Holandii trafi cała kwota 90 EURO czy będzie ona pomiejszona?

W potwierdzeniu przelewu pisało że ponoszę koszt 5 zł za przelew, nie pisało nic o kosztach jakie ponosi odbiorca?

Jaki jest czas realizacji takiego przelewu?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 4 (13 460 wyświetleń)

Re.: Przelew do Holandii

Nie mamy możliwości zagwarantowania, że przelew zostanie zrealizowany bez uczestnictwa banków pośredniczących.

W przypadku wybrania opcji pokrycia kosztów SHA – koszt należne bankowi wysyłającemu pokrywa zleceniodawca, a pozostałe koszty pokrywa beneficjent. Nie znamy oferty banku holenderskiego zatem cięzko gwarantować ze bank odbiorcy nie pobierze dodatkowych opłat.  

Czas realizacji to ok. 3 dni robocze.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
SandraŚ
Były moderator
Były moderator icon
52
11
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (13 412 wyświetleń)

Re.: Przelew do Holandii

Rozumiem, że dla klientów indywidualnych nie jest dostępna żadna inna opcja niż SHA , tylko dla kont firmowych? U mnie po wpisaniu nr konta było tylko SHA. Mam nadzieję że przelew dojdzie jednak w całości.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 4 (13 400 wyświetleń)

Re.: Przelew do Holandii

Jeżeli przelew w EUR realizujesz z konta w PLN do Holandii to możesz wybrać opcję pokrycia kosztów SHA lub OUR. Opcja pokrycia kosztów OUR oznacza, że opłaty i prowizje pokrywane są wyłącznie przez płatnika. Opłata za ten przelew wynosi 40 zł. Natomiast do tego mogą naliczyć się koszty banku odbiorcy, które zaksięgujemy po otrzymaniu takiej informacji z banku odbiorcy.

Jeżeli korzystasz z ING BankOnLine to trzeba wybrać realizację przelewu jako Przelew walutowy.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (13 309 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy