Płatności

Odpowiedz

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Niestety ciągle nic się nie zmieniło. Nadal płatności pomarańczową Visa są offline.

15 lipca zrobiłem 7 płatności w CH Marki, różne sklepy (Ikea, Smyk, Leroy Merlin, Grycan, Jula,...) i WSZYSTKIE BYŁY OFFLINE.

Na koncie pojawiły się dopiero dzisiaj z datą wczorajszą.

 

Jestem nowy w ING i dawno czegoś takiego nie widziałem! Mam lub miałem konta w Getin, BZWBK, Alior, EuroBank, Citi, BGŻ Paribas, Credit Agricole, Millennium.... i WSZĘDZIE transakcje są online!

 

Do ING skusiło mnie konto walutowe rozliczane tą samą kartą, ale to nie warte ryzyka transakcji offline!

Napisałem żądanie zmiany i jak nie zrobią mi wszystkich online, to się pożegnamy. Nie pozwolę oszczędzać na moim bezpieczeństwie.

Odpowiedz
0 Lajków
_MarSs_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
18-07-2017
Wiadomość 41 z 51 (12 129 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

@_MarSs_  Jeżeli zależy Ci na wszystkich transakcjach online, to możesz płacić kartą Visa Zbliżeniowa przez PIN. Dodatkowo wszystkie transakcje kartą Zbliżak Visa i Mastercard w telefonie są online.

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 42 z 51 (12 034 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Przecież kupujący nie decyduje czy płaci zbliżeniowo z czy bez PINu. To regulowane jest systemową kwotą minimalną.

A poza tym jeśli karta umożliwia płatności offline, to nie ma znaczenia czy ja chcę czy nie chcę wpisywać PINu, bo jeśli mi ją ktoś ukradnie, to będzie robił tylko transakcje bezpinowe z rozmysłem, a że zmiana konfiguracji karty możliwa jest wyłącznie kontaktowo, to taki złodziej może płacić taką kartą na prawo i lewo nawet przez 3-4 dni! I to jest prawdziwy problem, który wielokrotnie był przyczyną kłopotów ludzi nawet na kilkadziesiąt tysięcy!

 

Na razie zdecydowałem się na całkowite wyłączenie płatności zbliżeniowych - zobaczymy jak będzie teraz.

Odpowiedz
0 Lajków
_MarSs_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
18-07-2017
Wiadomość 43 z 51 (12 024 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Płatności Zbliżeniowe, możesz wyłączyć również przez usługę Moje ING. W przypadku kradzieży lub zagubienia karty, należy ją bezzwłocznie zastrzec. Po zastrzeżniu karty, odpowiadamy za transakcje nią wykonane.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 44 z 51 (11 957 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Spróbuj sobie założyć moja kartę
Nie wiem jak teraz to wyglada bo ja za jej wyrobienie nie płaciłem
W każdym razie z nią mam 99% transakcji zbliżeniowych online
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 45 z 51 (11 909 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Właśnie cały problem w tym aby 100% płatności było online, bo jeśli jest jakaś furtka dla offline, to źli ludzie na pewno ją znają. Już legendarne są pielgrzymki ze skradzionymi kartami do Wrocławia.

Ciekawostka: jeśli zablokujemy transakcje zbliżeniowe, to one nadal działają do czasu, aż nie użyjemy karty w bankomacie, więc jak ktoś chce zablokować, to trzeba pamiętać, że kliknięcie w internecie nie powoduje blokady.
Co więcej, w aplikacji ING jest opcją czasowej blokady karty i ona.... Tak, również wymaga użycia karty w bankomacie, bo dalej można robić transakcje zbliżeniowe, pomimo blokady.

Dlatego tak ważne jest wyłącznie transakcji offline!
Odpowiedz
0 Lajków
_MarSs_
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
18-07-2017
Wiadomość 46 z 51 (11 810 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Do pełnego wyłączenia płatności zbliżeniowych wymagamy wykonania jednej transakcji za pomocą PIN-u. jeżeli tego nie zrobisz, płatności zbliżeniowe nie będą całkowicie wyłączone. Będziesz miał możliwość dokonania transakcji zbliżeniowych do kwoty 50 zł.

Natomiast, co do drugiej kwestii poruszonej przez Ciebie: przejmujemy pełną odpowiedzialność za ewentualne transakcje, które byłyby zrealizowane po zablokowaniu czasowym karty.

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 47 z 51 (11 706 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

Założyłem konto w ING dla testu czy będzie lepiej niż w T-Mobile Bankowe i niestety jestem zawiedziony faktem, że transakcje kartą realizowane są offline. Myślałem że jest to relikt przeszłości i banki nie korzystają z tego od lat...
Odpowiedz
0 Lajków
TheMan
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
22-08-2017
Wiadomość 48 z 51 (11 127 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

@TheMan Rozliczenie płatności w trybie offline lub online uzależnione jest nie tylko od karty płatniczej, ale również termianala płatniczego w sklepie. Obecnie większość transakcji wykonywana jest w trybie online. Jeśli chcesz żeby każda płatność była w trybie online rób płatności z kodem pin.

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
MateuszF
Moderator
Moderator icon
533
119
12-04-2017
Wiadomość 49 z 51 (11 055 wyświetleń)

Re.: Płatności zbliżeniowe Visa online. Kiedy?

"Założyłem konto w ING dla testu czy będzie lepiej niż w T-Mobile Bankowe i niestety jestem zawiedziony faktem, że transakcje kartą realizowane są offline. Myślałem że jest to relikt przeszłości i banki nie korzystają z tego od lat..."

Ktoś się orientuje jak to wyglada w bzwbk ?
Z tego co pamietam u nich również kiedyś z płatnościami online mieli problemy. Nie wiem jak teraz
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 50 z 51 (10 975 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy