Płatności

Odpowiedz

Płatności standardową kartą Visa w Szwecji

Witam,

 

Poszukuję informacji odnośnie możliwości dokonywania płatności kartą płatniczą Visa podpiętą do konta w Złotówkach. Przeczytałem, że każda standardowa karta Visa w ING jest kartą wielowalutową. Czy to oznacza, że płacąc nią w Szwecji, gdzie obowiązującą walutą jest Korona Szwedzka, pieniądze będą przewalutowane bezpośrednio z mojego konta w Złotych na Korony i pobrana zostanie prowizja, czy muszę założyć jakiegoś rodzaju specjalne konto walutowe, bądź zamówić nową kartę przystosowaną do takich płatności?

 

Nie chciałbym znaleźć się w sytuacji, w której chcąc dokonać płatności kartą w sklepie bądź restauracji płatność nie zostania zaakceptowana ze względu na to, że posiadam jedynie konto w Złotych.

 

Z góry dziękują za odpowiedź. 

Odpowiedz
0 Lajków
TypicalDoge
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
09-06-2019
Wiadomość 1 z 2 (8 218 wyświetleń)

Re: Płatności standardową kartą Visa w Szwecji

To prawda - każda karta Visa zbliżeniowa, którą wydajemy do konta indywidualnego może być kartą wielowalutową Emotikon: Szczęśliwy Aby taką się stała, powinieneś założyć konto walutowe i podpiąć je do swojej karty. Niestety, takie konta prowadzimy tylko w trzech walutach - euro, dolar amerykański i funt brytyjski. Podczas płatności w koronach szwedzkich nie ma więc zastosowania wielowalutowość karty (czyli pobranie transakcji bezpośrednio w walucie płatności i brak prowizji).

 

Ze swojej karty możesz również korzystać za granicą bez posiadania konta walutowego Emotikon: Szczęśliwy Poniżej przedstawię kilka istotnych informacji.

  1. Przed wyjazdem, sprawdź limity transakcyjne na płatności i wypłaty gotówki za granicą. Możesz to zrobić w Moim ING (Moje finanse/Visa zbliżeniowa/Limity transakcyjne) lub telefonicznie +48 32 357 00 12 (przez całą dobę). Jeśli limity są ustawione na 0 zł - każdą płatność będziemy automatycznie odrzucać.
  2. Szwecja akurat należy do UE, ale myśląc przyszłościowo - jeśli wyjeżdżałbyś poza kraje UE, powinieneś nam to zgłosić. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w których zablokujemy Twoją kartę ze względu na podejrzane transakcje na świecie.
  3. Przewalutowanie transakcji następuje po stronie organizacji płatniczej - w tym wypadku Visa.
  4. Prowizja za płatność i wypłatę gotówki za granicą to 3% kwoty transakcji.

Na naszej stronie zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o płatnościach kartami za granicą - nazwaliśmy to Niezbędnikiem Podróżnika. Zachęcam do lektury Emotikon: Szczęśliwy


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
560
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (8 196 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy