Płatności

Odpowiedz

Re.: Płatności kartami za granicą

Pytanie do drugiej części odpowiedzi @MonikaC:
czy mając kartę Maestro do konta walutowego w EUR, a płacąc bezgotówkowo np. w ISK (korona islandzka) zostanie mi również pobrana prowizja 3% kwoty transakcji?
Odpowiedz
0 Lajków
dmarci
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
28-06-2017
Wiadomość 11 z 54 (45 951 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

[ Edytowane ]

@dmarci Nie pobieramy prowizji 3% za transakcje zagraniczne, za które zapłacisz kartą Maestro do konta ROR w EUR. 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 12 z 54 (45 904 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

W chwili obecnej mam tylko konto Direct w PLN i kartę Visa. Za niedługo wybieramy sie na wakacje, gdzie planuje głównie płacić kartą (płatność w Euro, planujemy wydać ok 3000 zł).
Zastanawiam się którą opcje wybrać:
- płacić kartą, którą mam,
- wykupić wspomniany wcześniej pakiet,
- czy założyć konto walutowe i podpiąć pod nie kartę?
Co sie bardziej opłaca?
Odpowiedz
0 Lajków
Kachak
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
14-07-2017
Wiadomość 13 z 54 (45 451 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Możesz założyć bezpłatne konto w EUR, do którego możesz podpiąć kartę Visa Zbliżeniowa, która obsługuje obecnie Twoje konto Direct.

Dzięki temu możesz płacić kartą za granicą bez ponoszenia kosztów za przewalutowanie transakcji. Gdyby taka sama płatność była wykonana z konta w PLN to pobierzemy prowizję w wysokości 3% kwoty transakcji i przeliczymy transakcję kursem zgłoszonym przez organizację płatniczą.

Pamiętaj, że wypłaty z bankomatów obcych za granicą bez względu na to czy jest to wypłata z konta w PLN czy EUR kosztować będzie 3% kwoty wypłaty. Możesz tej prowizji uniknąć wykupując pakiet wypłat, o których wspomniano wcześniej. Kosztuje on 15 zł i jest ważny 30 dni. Opłaca się on tylko i wyłącznie wtedy gdy łączna suma wypłat gotówki w trakcie trwania pakietu przekroczy 500 zł.

Przelewy między własnymi kontami przez bankowość elektroniczną są bezpłatne, dodatkowo możesz przewalutować pieniądze za pomocą kantora walutowego, który dostepny jest w zakładce usługi i narzędzia.

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 14 z 54 (45 393 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Witam,

 

Założyłam konto walutowe w USD i podpięłam do niego kartę Visa z konta Direct. Chciałabym płacić tą kartą w Kanadzie. Czy po wykupieniu Pakietu za 15 zł będę mogła dokonywać również płatności bezgotówkowej (oprócz wypłat z bankomatów) bez prowizji? Czy dotyczy to wyłącznie wypłat z bankomatów? I dodatkowo- czy pobierze mi kwotę za płatność z konta walutowego w USD po konwersji z dolarów kanadyjskich czy z konta w PLN?

Odpowiedz
0 Lajków
Scatty
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
27-07-2017
Wiadomość 15 z 54 (45 034 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

"Pakiet wypłat gotówki za granicą" dotyczy tylko wypłat z bankomatów.
Jeżeli zapłacisz w dolarach kanadyjskich to nastąpi przewalutowanie i pobranie kwoty z konta w złotych. Przewalutowanie zrealizuje dla karty Visa organizacja płatnicza - z kwoty w dolarach kanadyjskich na kwotę w złotych. Za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej (w przypadku karty Visa do konta) nalicza się 3% kwoty transakcji.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 16 z 54 (44 954 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Witam,

 

mam konto Direct z kartą VISA (zbliżeniowa) PayWave.

 

Czy to prawda, co jest stwierdzone w Tabli Opłat i Prowizji w rozdziale III, l.p.1.10 - Przewalutowanie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku. W rubryce "Zbliżak VISA PAYWAVE W formie naklejki" jest podane, że prowizja to 3% transakcji, lecz dodany jest indeks 7, zgodnie z którym "opłata/prowizja pobierana w przypadku transakcji dokonanych kartami wydanymi od 10.10.2016. W przypadku transakcji dokonanych kartami wydanymi przed 10.10.2016, opłata/prowizja nie jest pobierana". Moja karta jest wydana przed 10.10.2016 r., lecz w obsłudze powiedziano mi, że nadal będzie prowizja (te 3%). To jak to w końcu jest?

Odpowiedz
0 Lajków
chankoster
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
01-08-2017
Wiadomość 17 z 54 (44 707 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

@chankoster Przez Społeczność nie mogę sprawdzić, jaką dokładnie masz kartę. Napiszę o naszych dwóch kartach Visa: Visa Zbliżeniowa i Zbliżak Visa (naklejka).

Jeżeli masz Visę Zbliżeniową, to za płatności i wypłaty z bankomatów za granicą pobieramy 3% kwoty transakcji.

Jeżeli korzystasz z Zbliżaka Visa, to ten punkt z Tabeli Opłat i Prowizji dotyczy Twojej karty. Jeżeli jest wydana przed 10.10.2016, to nie pobierzemy opłaty 3% kwoty transakcji za płatność bezgotówkową za granicą.

 


-------------

Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.

Odpowiedz
0 Lajków
MonikaC
Moderator
Moderator icon
626
119
04-09-2015
Wiadomość 18 z 54 (44 559 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

[ Edytowane ]

Słuchajcie, a czy na aliexpress polska aby płacić karta trzeba mieć konto walutowe czy w złotówkach też moze być, jeśli tak to kurs wymiany jest w miarę kożystny?

Odpowiedz
0 Lajków
wilslukas
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
04-08-2017
Wiadomość 19 z 54 (44 383 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

W przypadku płatności kartą Visa Zbliżeniowa pieniądze przewalutujemy po kursie organizacji płatniczej, czyli Visy.  Koszt przewalutowania wynosi 3% od kwoty transakcji.
Jeśli będziesz płacić kartą w USD, EUR lub GBP warto skorzystać z karty wielowalutowej. Unikniesz przewalutowania oraz prowizji. Informacje znajdziesz na naszym blogu.

...
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KamilaC
Były moderator
Były moderator icon
177
70
04-09-2015
Wiadomość 20 z 54 (44 277 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Czyli dobrze rozumiem? W końcu przyznaliście, że Wasz sposób wprowadzenia obsługi CarPlay jest obecnie całkowicie bezużyteczny?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy