Płatności

Odpowiedz

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Witam

Posiadam konto w ING banku a do niego kartę VISA Debit.

Konto poza PLN, jest też na EUR oraz na USD.

Moje pytanie - wybieram się do Tajlandii. W jaki sposób najlepiej płacić / wybierać pieniądze z bankomatu?

Czy korzystać z PLN czy EUR czy USD?

 

Odpowiedz
0 Lajków
nylecm
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-01-2019
Wiadomość 41 z 54 (7 565 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

[ Edytowane ]

Jeżeli korzystasz z funkcji wielowalutowej - nie ponosisz prowizji, gdy płacisz bezgotówkowo w krajach, gdzie lokalną walutą jest EUR, GBP lub USD.
Jeżeli będziesz płacił/wypłacał gotówkę kartą w Tajlandii - transakcje przeliczamy po kursie organizacji płatniczej.
Prowizja za przewalutowanie płatności bezgotówkowych i wypłat z bankomatu wynosi 3%. 
Na stronie Visy możesz sprawdzić kurs na dany dzień - mają wygodny kalkulator walutowy.

 

Możesz wykupić pakiet wypłat - kosztuje on 15 zł na 30 dni.
Dzięki niemu będziesz mógł wypłacać gotówkę poza granicami kraju bez prowizji 3%.
Pakiet wykupisz w Moim ING. Wystarczy, że klikniesz na swoją kartę. W jej szczegółach wybierz opcję: Pakiet wypłat.
Informacje na ten temat znajdziesz również tutaj.

 

Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić limity na karcie - ma ona osobne dla płatności w kraju i poza granicami.
Limity możesz sprawdzić i zmienić:

  • przez Moje ING - Karty i płatności telefonem/Visa Zbliżeniowa/Limity transakcyjne,
  • telefonicznie pod numerem 32 357 00 12. Infolinia jest czynna 24/7,
  • w oddziale banku.

 

Zgłoś nam również tej wyjazd - zaznaczymy taką informację przy Twojej karcie Emotikon: Szczęśliwy
Wyjazd możesz zgłosić:

  • po zalogowaniu do Mojego ING przez przeglądarkę - na dole strony opcja: Czat,
  • telefonicznie,
  • w oddziale banku.

 

Udanego wyjazdu! Emotikon: Szczęśliwy



*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 42 z 54 (7 501 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Ok, za odpowiedź ale jeszcze chciałem dopytać:

W Tajlandii walutą są Baty.

Czy jeśli będę wybierał z bankomatu lokalną walutę, to czy rozliczenie ma iść z PLN czy z EUR czy z USD? Chodzi mi o to żeby uniknąć podwójnego przewalutowania

Odpowiedz
0 Lajków
nylecm
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
27-01-2019
Wiadomość 43 z 54 (7 469 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

@nylecm zawsze gdy waluta płatności jest inna niż waluta konta (kont podłączonych) do karty, płatność jest realizowana z konta w PLN.  W tym wypadku przeliczenie jest po kursie Visa oraz opłata 3 % kwoty płatności.

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 44 z 54 (7 406 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Witam

Wybieram się niedługo do Albanii i z tego co zrozumiałem z informacji tutaj przytoczonych nie ma sensu podłączać do konta Direct kont walutowych (EUR) ponieważ transakcje w walucie albańskiej - Lek (ALL) realizowane będą z PLN po aktualnym kursie Visa. Czyli bez przewalutowania PLN->EUR->ALL?

Jedynie wypłaty ALL z bankomatów chronione będą przed prowizją pakietem wypłat z bankomatów, jeśli taki wykupię. Dobrze to zrozumiałem?

 

Odpowiedz
0 Lajków
t0mR
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
3
03-05-2019
Wiadomość 45 z 54 (7 009 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Zgadza się. Jeśli masz kartę Visa Zbliżeniową, walutą rozliczeniową karty są złotówki. Płatność w innej walucie przeliczy visa po swoim kursie. My tej płatności nie przeliczamy z EUR na PLN. 


Możesz skorzystać z pakietu wypłat gotówki za granicą. Pakiet jest opłacalny jeśli przewidujesz w ciągu 30 dni wypłacić minimum równowartość 500 zł. Kosztuje 15 zł. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 46 z 54 (6 994 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

A czy taka bezgotówkowa operacja obciążana jest jakąś prowizją ze strony banku?

Odpowiedz
0 Lajków
t0mR
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
3
03-05-2019
Wiadomość 47 z 54 (6 972 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Tak, jak wspomniał @Konto usunięte - po przewalutowaniu na złotówki zarówno płatności gotówkowej (wypłaty z bankomatu) jak i bezgotówkowej (płatności kartą w sklepie, internecie) pobierzemy prowizję 3%.
Jak słusznie zauważyłeś, gdy wykupisz pakiet wypłat poza granicami - nie będziesz miał prowizji 3% Emotikon: Szczęśliwy
Pamiętaj, aby przed wyjazdem sprawdzić limity na karcie.
Zgłoś nam go również na czacie lub telefonicznie Emotikon: Szczęśliwy

*****
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie :-)
PatrycjaT
Były moderator
Były moderator icon
307
69
29-01-2018
Wiadomość 48 z 54 (6 947 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Już ostatnie pytanie Emotikon: Mrugający. Czy karty kredytowe ING również obciążone są takimi prowizjami a kurs przewalutowania jest po stronie organizacji płatniczej?

Odpowiedz
0 Lajków
t0mR
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
6
3
03-05-2019
Wiadomość 49 z 54 (6 935 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Jeśli zapłacisz kartą kredytową będziesz miał do czynienia z podwójnym przewalutowaniem. Z waluty transakcji po kursie organizacji płatniczej na EUR, a potem z EUR na złotówki po kursie naszego banku. W tym przypadku bierzemy pod uwagę kurs z dnia roboczego przed rozliczeniem transakcji. Jeśli zrobisz transakcję w EUR, przeliczymy ją bezpośrednio na złotówki. W przypadku płatności kartą kredytową za granicą, nie naliczamy prowizji za przewalutowanie. 

 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaS
Były moderator
Były moderator icon
408
112
12-10-2015
Wiadomość 50 z 54 (6 919 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy