Płatności

Odpowiedz

Re.: Płatności kartami za granicą

Dzień dobry, aktualnie przebywam w Gruzji. Posiadam konto firmowe w PLN oraz USD MasterCard. Czy jeżeli będę chciał dokonać wypłaty z bankomatu to nastąpi to z konta USD! Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedz
0 Lajków
Antszw6969
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
26-12-2017
Wiadomość 21 z 54 (23 398 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Karta Mastercard jest połączona tylko z kontem w PLN. Nie możesz jej połączyć z kontem w USD. Jeśli wypłacisz tą kartą pieniądze z bankomatu, obciążymy Twoje konto w PLN. Dodam, że za wypłatę z bankomatu pobierzemy prowizję - 3% kwoty wypłaty. Transakcję przewalutujemy z lari na euro według kursu organizacji płatniczej Mastercard, a następnie z euro na złotówki według naszego kursu. 


Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MartynaC
Moderator
Moderator icon
421
93
12-04-2017
Wiadomość 22 z 54 (23 361 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

[ Edytowane ]

Mam takie pytanie.

Kolega w najbliższym czasie wybiera się do Taiwanu. Ma konto w ING i chciałem się dopytać jak będzie działać rozliczenie transakcji jesli kupi coś w Taiwańskich dolarach (TWD).

Czy jest sens żeby zakałdał sobie w ING konto walutowe np. w USD lub EUR i podczepiał do nich swoją kartę debetową?
Jak to jest z przewalutowaniem przez VISA. Czy jeśli kupi coś w Taiwańskich dolarach płacąc kartą debetową ING (z podczepionymi kontami walutowymi na których będzie wystarczająca ilość środków w USD i EUR na pokrycie tej transakcji) to VISA przewalutuje to na USD i bank automatycznie ściągnie to z jego konta walutowego w USD czy taka transakcja i tak zostanie przez ING spowrotem przewalutowana na PLN i pobrana ze zwykłego konta a nie walutowego?? Chodzi mi jak wygląda sytuacja konkretnie w przypadku tej waluty (TWD)? 

 

---
Jeśli podoba ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
Michal_Br
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
17
6
15-03-2017
Wiadomość 23 z 54 (23 309 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Karta wielowalutowa (Visa Zbliżeniowa podpięta do kilku kont, w tym walutowych) miałaby sens, gdyby Twój kolega płacił w jednej z walut w których prowadzimy rachunki (EUR/USD/GBP). W tej sytuacji płatności wykonane w Tajwanie będą przewalutowane bezpośrednio przez organizację płatniczą na PLN i pobrane z konta złotówkowego. Za płatności zagraniczne pobierzemy w tym przypadku prowizję 3% od wysokości transakcji (zarówno w sklepach jak również podczas wypłaty gotówko z bankomatów). Proponuję też, żeby Twój kolega skontaktował się z Visą i dopytał jak wygląda kwestia płatności ich kartami w Tajwanie. Warto mieć 100% pewności Emotikon: Mrugający 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 24 z 54 (23 213 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Witam,

1)Przebywam w Norwegi czy płacąc karta zostanie zaliczona prowizja za przewalutowanie z PLN na EUR 3% oraz z EUR na NOK 3% czy tylko raz z PLN na NOK?

2)Czy wpłacając pieniądze z bankomatu place za przewalutowanie jak wyżej + 3% za wypłatę czy tylko 3 % za wypłatę?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
0 Lajków
goorski
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
29-01-2018
Wiadomość 25 z 54 (22 442 wyświetleń)

Re: Re.: Płatności kartami za granicą

Jeśli przebywasz w Norwegii i tam chcesz dokonać płatności w walucie NOK, to transakcja rozliczy się na koncie złotówkowym i przewalutowanie nastąpi z NOK na PLN po kursie organizacji płatniczej. Koszt przewalutowania transakcji zagranicznych w walucie innej niż złotówki wynosi 3% kwoty transakcji. Jest on prezentowany, jako oddzielna opłata.

Wypłacając z bankomatu płacisz tylko prowizję 3 % za wypłatę. Aktualnie posiadamy w ofercie promocję do konta w PLN dzięki, której możesz wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą bez prowizji - przez 30 dni za jedyne 15 zł.

 



-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
KatarzynaA
Były moderator
Były moderator icon
354
91
04-09-2015
Wiadomość 26 z 54 (22 366 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Dzień dobry, jaką kartą kredytową korzystniej zapłacic  w funtach brytyjskich visa czy mastercard? Drugie pytanie, jesli płacę w euro kartą kredytową mastercard, to  bank przewalutowuje po kursie banku czy mastercard? Jesli banku, to brany jest kurs sprzedaży z danego dnia, czy jest jakaś inna metoda?

Odpowiedz
0 Lajków
speteczki
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
25-04-2018
Wiadomość 27 z 54 (20 062 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Zastanawiam się jeszcze nad jednym, czy jest jakas róznica przy płaceniu kredytową visa i mastercard jesli płatność jest  w euro?

Odpowiedz
0 Lajków
speteczki
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
25-04-2018
Wiadomość 28 z 54 (20 039 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

W przypadku realizacji płatności kartami kredytowymi w walucie GBP to będzie następowało podwójne przewalutowanie. Z GBP na Euro po kursie organizacji płatniczej z dnia księgowania oraz z Euro na PLN po kursie banku ( z dnia poprzedzającego dzień księgowania). Obie organizacje w tym przypadku działają podobnie - różnić może się kurs.

Przy płatności w euro pomijany jest etap pierwszego przewalutowania przez organizację płatniczą.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 29 z 54 (19 904 wyświetleń)

Re.: Płatności kartami za granicą

Proszę o potwierdzenie, czy dobrze rozmiem TOiP obowiązującą od 8 sierpnia 2018 w kwestii transakcji zagranicznych: czy posiadając kartę Debit MasterCard zbliżeniowa do konta Direct w PLN nie jest pobierana żadna prowizja za przewalutowanie transakcji bezgotówkowej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku, ale przy wypłatach z bankomatu jest pobierane 3% kwoty wypłaty, przy czym dla tej karty nie ma możliwości wykupienia pakietu wypłat gotówki za granicą? Wg jakiego kursu są przeliczane transakcje - Mastercard czy kursu banku? 

Odpowiedz
0 Lajków
karolina1
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
19-07-2018
Wiadomość 30 z 54 (15 132 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy