Płatności

Odpowiedz

Płatnośc karta kreytową w walucie obcej

Chciałam zapytac jak wygląda kwestia placenia KK z limitem w PLN za granicą. Wybieramy się z męzem na Węgry i nie chcielibyśmy brac ze sobą zbyt dużej ilości gotówki. Jak wyglądają opłaty za płatności w walucie obcej oraz wg jakiego kursu jest przeliczana płatność? O ile się orientuje zdarzają sie sytuacje że data dokonania platności nie jest rodzima z datą księgowania i przewalutowania. Pozdrawiam

Tysiek
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
1
07-06-2016
Wiadomość 1 z 2 (5 815 wyświetleń)

Re.: Płatnośc karta kreytową w walucie obcej

Za płatności bezgotówkowe kartą kredytową nie naliczamy opłaty. Opłatę pobieramy za wypłaty gotówki z bankomatu. Wysokość prowizji zależy od rodzaju posiadanej karty.
Rozliczenie na rachunku karty kredytowej odbywa się w PLN. Walutą rozliczeniową karty z organizacją płatniczą jest EUR. Transakcje kartą kredytową wykonane w innej walucie niż PLN przelicza organizacja płatnicza na walutę EUR z zastosowaniem kursu obowiązującego w danej organizacji płatniczej w dniu rozliczenia transakcji. Następnie kwotę transakcji w walucie EUR przeliczymy na PLN według kursu sprzedaży tabeli bezgotówkowej banku obowiązującej na koniec dnia roboczego poprzedzającego dzień obciążenia rachunku karty.

Zatem jeżeli dokonasz płatności kartą kredytową w walucie węgierskiej (forinty), organizacja płatnicza, z której masz wydaną kartę, przeliczy tą płatność na walutę euro. Z waluty euro przeliczymy tą płatność na polskie złotówki.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie. .
Odpowiedz
0 Lajków
WiolettaS
Moderator
Moderator icon
531
120
04-09-2015
Wiadomość 2 z 2 (5 775 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy