Płatności

Odpowiedz

Płatność karta i opóźnienie w uznaniu na rachunku

Dzień dobry,

Dokonując płatności kartą środki znikają mi dopiero po kilku dniach. Moje konto dzostało dzisiaj obciążone o kilkadziesiat zł. za transakce dokonane w zeszłym tygodniu (w dni robocze). Dlaczego? 

Obciążenie z konta jest losowe: jednego dnai rachunek jest obciążony normalnie, drugiego tylko za transakcje dokonane kilka dni wstecz i trzeciego z tego dnia i z dnia poprzedniego.

Moim zdaniem jest to świadome wprowadzanie klienta w błąd. Nie każdy ma czas codziennie kontrolowac stan rachunku, czy wszystkie transakcje z kilku ostatnich dni zostały uwzględnione.

Doprowadza to do takiej sytuacji, że w dniu, w którym bank pobiera rate blokuje mi środki uniemożliwiając mi spłatę zadłużenia, a bank nalicza odsetki. 

Inne banki moga w czasie rzeczywistym uwzględniać moja płatności lub maja listę blogad, ale nie ING.

 

Zastanawiam się nad przeniesienem rachunku do innego banku bo tutaj już tracę cierpliwość

Odpowiedz
0 Lajków
Szaman
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
2
06-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (35 508 wyświetleń)

Re.: Płatność karta i opóźnienie w uznaniu na rachunku

Podczas dokonywania transakcji kartą tj. płatność w punkcie handlowo-usługowym lub wypłata gotówki w obcym bankomacie, na rachunku jest blokowana kwota na poczet jej rozliczenia. W przypadku transakcji zbliżeniowych, jest to uzależnione od trybu jej przeprowadzenia. W trybie "online" wszystko przebiega tak jak podczas tradycyjnej transakcji.  Podczas transakcji zbliżeniowej w trybie "offline" środki nie są blokowane na rachunku i są pobierane bezpośrednio z rachunku bez wcześniej blokady w terminie maksymalnie 11 dni od dokonania transakcji. Jeżeli dokonujesz transakcji w trybie offline wówczas transakcje mogą być niewidoczne w blokadach na rachunku. Dopiero gdy do banku wpłynie jej rozliczenie będzie ona widoczna w historii rachunku.

Odpowiedz
0 Lajków
DariuszK
Były moderator
Były moderator icon
28
5
25-03-2016
Wiadomość 2 z 4 (35 466 wyświetleń)

Re.: Płatność karta i opóźnienie w uznaniu na rachunku

ING mógłby w końcu zmienić umowę z Visą i wprowadzić jak w normalnym banku płatnośći zbliżeniowe tylko online. 

Ewentualnie dogadać się z MC. 

Jak widać, jestem nie pierwszy i zapewne nie ostani, który chciałby w końcu w ING mieć płatności zbliżeniowe online i na bieżąco kontrolować środki na swoim koncie, jak to np ma mBank czy PKO SA. Nawet chyba PKO BP ma płatności online, czyli bank zwany bankiem emerytów. 

 

Z drugiej strony - 11 dni to jest jakaś masakra. Swego czasu używałem długo mBank. Tam obojętnie jakiego typu transakcja była księgowana co najwyżej po 5 dniach a najczęściej już po maks 3. To też w ING jest do poprawienia. 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 3 z 4 (35 275 wyświetleń)

Re.: Płatność karta i opóźnienie w uznaniu na rachunku

11 dni to maksymalny czas. Zazwyczaj takie płatności rozliczają się szybciej, po około 3-4 dniach.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (35 244 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy