Płatności

Odpowiedz

Płatność karta i opóźnienie w uznaniu na rachunku

Dzień dobry,

Dokonując płatności kartą środki znikają mi dopiero po kilku dniach. Moje konto dzostało dzisiaj obciążone o kilkadziesiat zł. za transakce dokonane w zeszłym tygodniu (w dni robocze). Dlaczego? 

Obciążenie z konta jest losowe: jednego dnai rachunek jest obciążony normalnie, drugiego tylko za transakcje dokonane kilka dni wstecz i trzeciego z tego dnia i z dnia poprzedniego.

Moim zdaniem jest to świadome wprowadzanie klienta w błąd. Nie każdy ma czas codziennie kontrolowac stan rachunku, czy wszystkie transakcje z kilku ostatnich dni zostały uwzględnione.

Doprowadza to do takiej sytuacji, że w dniu, w którym bank pobiera rate blokuje mi środki uniemożliwiając mi spłatę zadłużenia, a bank nalicza odsetki. 

Inne banki moga w czasie rzeczywistym uwzględniać moja płatności lub maja listę blogad, ale nie ING.

 

Zastanawiam się nad przeniesienem rachunku do innego banku bo tutaj już tracę cierpliwość

Odpowiedz
0 Lajków
Szaman
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
22
2
06-01-2016
Wiadomość 1 z 4 (35 288 wyświetleń)

Re.: Płatność karta i opóźnienie w uznaniu na rachunku

Podczas dokonywania transakcji kartą tj. płatność w punkcie handlowo-usługowym lub wypłata gotówki w obcym bankomacie, na rachunku jest blokowana kwota na poczet jej rozliczenia. W przypadku transakcji zbliżeniowych, jest to uzależnione od trybu jej przeprowadzenia. W trybie "online" wszystko przebiega tak jak podczas tradycyjnej transakcji.  Podczas transakcji zbliżeniowej w trybie "offline" środki nie są blokowane na rachunku i są pobierane bezpośrednio z rachunku bez wcześniej blokady w terminie maksymalnie 11 dni od dokonania transakcji. Jeżeli dokonujesz transakcji w trybie offline wówczas transakcje mogą być niewidoczne w blokadach na rachunku. Dopiero gdy do banku wpłynie jej rozliczenie będzie ona widoczna w historii rachunku.

Odpowiedz
0 Lajków
DariuszK
Były moderator
Były moderator icon
28
5
25-03-2016
Wiadomość 2 z 4 (35 246 wyświetleń)

Re.: Płatność karta i opóźnienie w uznaniu na rachunku

ING mógłby w końcu zmienić umowę z Visą i wprowadzić jak w normalnym banku płatnośći zbliżeniowe tylko online. 

Ewentualnie dogadać się z MC. 

Jak widać, jestem nie pierwszy i zapewne nie ostani, który chciałby w końcu w ING mieć płatności zbliżeniowe online i na bieżąco kontrolować środki na swoim koncie, jak to np ma mBank czy PKO SA. Nawet chyba PKO BP ma płatności online, czyli bank zwany bankiem emerytów. 

 

Z drugiej strony - 11 dni to jest jakaś masakra. Swego czasu używałem długo mBank. Tam obojętnie jakiego typu transakcja była księgowana co najwyżej po 5 dniach a najczęściej już po maks 3. To też w ING jest do poprawienia. 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 3 z 4 (35 055 wyświetleń)

Re.: Płatność karta i opóźnienie w uznaniu na rachunku

11 dni to maksymalny czas. Zazwyczaj takie płatności rozliczają się szybciej, po około 3-4 dniach.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 4 z 4 (35 024 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy