Płatności

Odpowiedz

Płatność kartą w Turcji - karta Visa w PLN.

Witam!

Wybieram się do Turcji. Pytałam w punktach stacjonarnych banku, jednak w dalszym ciągu nie jestem pewna jak to wygląda. Mianowicie czy mam ufać kalkulatorowi walutowemu na stronie internetowej Visa która twierdzi, że płacąc kartą 100 lir zapłacę poniżej 90 złotych.
Czy naprawdę oblicza się to TRY -> PLN (po aktualnym kursie walut Visa ktory aktualnie wynosi ok 0.83) + 3% prowizji za przewalutowanie? Wygląda to bardzo korzystnie i nie jestem już sama pewna, ponieważ wygląda na to że wymieniając PLN na TRY w polskim kantorze zapłacę więcej niż płacąc kartą w Turcji.

Odpowiedz
0 Lajków
nastalija
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
10-04-2018
Wiadomość 1 z 2 (17 844 wyświetleń)

Re: Płatność kartą w Turcji - karta Visa w PLN.

Jeżeli skorzystasz z naszej karty Visa Zbliżeniowa podłączonej do Twojego konta w PLN w Turcji to rzeczywiście przewalutowanie odbędzie się po kursie organizacji płatniczej bezpośrednio z TRY na PLN. Kwota blokady po wykonaniu płatności i ta, którą zaksięgujemy na Twoim koncie może być delikatnie inna. Wynika to ze zmian kursu od momentu wykonania transakcji do dnia jej zaksięgowania. Potwierdzam też, że po swojej stronie pobieramy prowizję 3% kwoty transakcji zarówno w przypadku płatności bezgotówkowych, jak również wypłat w bankomatach zagranicznych. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (17 759 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy