Płatności

Odpowiedz
Zaakceptowane rozwiązanie

Płatność kartą VISA za granicą (UK)

Witam

 

Podłączyłem dzisiaj konto walutowe w GBP pod swoją kartę VISA, przelałem na nie kwotę 70 GBP. Transakcja została zrealizowana bo widzę u siebie na koncie podpięte "ROR w Walucie". Poszedłem wykonać płatność bezgotówkową do sklepu, zapłaciłem 43,98 GBP, przychodzę do domu sprawdzam konto a pieniądzę pobrało mi z konta z wykłego o co chodzi?  Wyczytałem że przecież ma to pobierać automatycznie jeśli sa środki na walutowym. Teraz zostało mi niepotrzebne 70 gbp na walutowym i jak bym chciał je przelać z powrotem to tylko stracę ponad 20 zł przez kurs.

 

Dlaczego to nie działa?

Pozdrawiam

 

Odpowiedz
0 Lajków
kyjoz18
Nowy w branży
Nowy w branży icon
Lajki: 0
Wpisy: 1
Zarejestrowany: 13-06-2017
Wiadomość 1 z 3 (1 350 wyświetleń)

Re.: Płatność kartą VISA za granicą (UK)

Aby sprawdzić przebieg transakcji prosimy napisz do nas przez swoją bankowość internetową (Wiadomości -> Napisz wiadomość).

Warto pamiętać, że niektóre bankomaty oraz terminale płatnicze oferują możliwość wybrania opcji o nazwie Dynamic Currency Conversion. Pozwala ona na wykonanie transakcji w walucie kraju, w którym wydana jest karta, czyli np. w PLN. Dlatego też, jeśli chcemy zapłacić kartą bezpośrednio z konta walutowego należy tę opcję pominąć – w przeciwnym razie płatność rozliczona zostanie na koncie osobistym w PLN.

-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
Lajki: 98
Wpisy: 412
Zarejestrowany: 04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (1 301 wyświetleń)
Highlighted

Re.: Płatność kartą VISA za granicą (UK)

No tak, ale mowa w informacjach jest, że po ustawieniu karty i dodaniu jej do konta GBP, przy transakcji karta sama rozpozna, z którego rachunku ma być realizowana transakcja (według waluty). Przykład opisanego problemu wskazuje, że tak nie jest.

Informacje o Dynamic Currency Conversion wyczytałem dopiero tutaj.

Odpowiedz
0 Lajków
mcumberpl
Główny rachmistrz
Główny rachmistrz icon
Lajki: 59
Wpisy: 307
Zarejestrowany: 11-01-2016
Wiadomość 3 z 3 (1 125 wyświetleń)