Płatności

Odpowiedz

Konto Direct i ING VISA Zbliżeniowa - płatność kartą w GBP oraz bankomaty (UK)

Witam,

próbowałam dzisiaj zapłacić kartą (zarówno zbliżeniowo, jak normalnie) w jednym z walijskich sklepów.

Transakcja została odrzucona.

Podobnym niepowodzeniem zakończyły się próby wypłacenia gotówki w kilku bankomatach  - wyświetlały błąd o braku środków na koncie (bzdura) bądź braku autoryzacji od banku.

Z tego co wyczytałam w internecie powinno być możliwe płacenie polską visą (z narzutem 3%).

Czy muszę założyć konto walutowe i podłączyć je do karty zbliżeniowej, by móc płacić w UK? A może powinnam zmienić typ konta bądź pogrzebać w ustawieniach?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

L

 

Odpowiedz
0 Lajków
Lirazel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
10-09-2017
Wiadomość 1 z 4 (9 452 wyświetleń)

Re.: Konto Direct i ING VISA Zbliżeniowa - płatność kartą w GBP oraz bankomaty (UK)

Sprawdź, czy ustaliłaś prawidłowe limity swojej karty do transakcji zagranicznych:

 

  • w Moim ING: Moje finanse - karta - Limity transakcyjne,
  • telefonicznie: +48 32 357 00 12.

 

Jeżeli limit jest ustawiony na 0 lub poniżej kwoty, którą próbowałaś wypłacić, transakcja będzie odrzucona. 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 4 (9 440 wyświetleń)

Re.: Konto Direct i ING VISA Zbliżeniowa - płatność kartą w GBP oraz bankomaty (UK)

Faktycznie miałam limit transakcji zagranicznych ustawiony na 0. Po zmianie niestetu sytuacja się nie zmieniła... bankomat nadal odmówił posłuszeństwa. Fakt, że była niedziela, mógł mieć znaczenie?
Odpowiedz
0 Lajków
Lirazel
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
10-09-2017
Wiadomość 3 z 4 (9 405 wyświetleń)

Re.: Konto Direct i ING VISA Zbliżeniowa - płatność kartą w GBP oraz bankomaty (UK)

Zmiana limitów karty płatniczej do konta jest realizowana bez względu na dzień tygodnia i godzinę. Prawdopodobnie przyczyna była inna. Przez forum niestety tego nie sprawdzę. Proszę skontaktuj się z naszą infolinią kart pod numerem 32 357 00 12. Nasi doradcy zerkną dlaczego nie mogłaś skorzystać ze swojej karty.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 4 z 4 (9 343 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy