Płatności

Odpowiedz

Karta Wirtualna - płatność bezgotówkowa w obcej walucie

Witam, stworzyłem wątek ponieważ nie potrafię dojść do sposobu rozliczania transakcji bezgotówkowych w obcej walucie.

 

2. stycznia dokonałem zakupu wirtualną kartą za kwotę 49,36 euro. Waluta karty jest oczywiście w PLN. Transakcja została rozliczona 4 stycznia i wyniosła po przeliczeniu przez bank 218,70 zł. Korzystałem z kalkulatora visa stąd ustawiłem datę wykonania transakcji czyli 2. stycznia, wysokość opłaty za przewalutowanie za 3% i kalkulator wylicza 225,27 zł.

Bardzo bym prosił o wyjaśnienie w jaki sposób bank przeliczył transakcję.

Odpowiedz
0 Lajków
soblik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-02-2017
Wiadomość 1 z 3 (5 043 wyświetleń)

Re.: Karta Wirtualna - płatność bezgotówkowa w obcej walucie

Nie pobieramy prowizji za przewalutowanie od płatności, które wykonasz kartą wirtualną.

Transakcja została przeliczona wg kursu Visy z dnia zapłaty (czyli 2 stycznia 2017) i taką kwotę pobraliśmy z Twojego konta.

 

 

 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
143
04-09-2015
Wiadomość 2 z 3 (5 012 wyświetleń)

Re.: Karta Wirtualna - płatność bezgotówkowa w obcej walucie

Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
soblik
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
15-02-2017
Wiadomość 3 z 3 (5 003 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy