Płatności

Odpowiedz

Płatności standardową kartą Visa w Szwecji

Witam,

 

Poszukuję informacji odnośnie możliwości dokonywania płatności kartą płatniczą Visa podpiętą do konta w Złotówkach. Przeczytałem, że każda standardowa karta Visa w ING jest kartą wielowalutową. Czy to oznacza, że płacąc nią w Szwecji, gdzie obowiązującą walutą jest Korona Szwedzka, pieniądze będą przewalutowane bezpośrednio z mojego konta w Złotych na Korony i pobrana zostanie prowizja, czy muszę założyć jakiegoś rodzaju specjalne konto walutowe, bądź zamówić nową kartę przystosowaną do takich płatności?

 

Nie chciałbym znaleźć się w sytuacji, w której chcąc dokonać płatności kartą w sklepie bądź restauracji płatność nie zostania zaakceptowana ze względu na to, że posiadam jedynie konto w Złotych.

 

Z góry dziękują za odpowiedź. 

Odpowiedz
0 Lajków
TypicalDoge
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
09-06-2019
Wiadomość 1 z 2 (8 291 wyświetleń)

Re: Płatności standardową kartą Visa w Szwecji

To prawda - każda karta Visa zbliżeniowa, którą wydajemy do konta indywidualnego może być kartą wielowalutową Emotikon: Szczęśliwy Aby taką się stała, powinieneś założyć konto walutowe i podpiąć je do swojej karty. Niestety, takie konta prowadzimy tylko w trzech walutach - euro, dolar amerykański i funt brytyjski. Podczas płatności w koronach szwedzkich nie ma więc zastosowania wielowalutowość karty (czyli pobranie transakcji bezpośrednio w walucie płatności i brak prowizji).

 

Ze swojej karty możesz również korzystać za granicą bez posiadania konta walutowego Emotikon: Szczęśliwy Poniżej przedstawię kilka istotnych informacji.

  1. Przed wyjazdem, sprawdź limity transakcyjne na płatności i wypłaty gotówki za granicą. Możesz to zrobić w Moim ING (Moje finanse/Visa zbliżeniowa/Limity transakcyjne) lub telefonicznie +48 32 357 00 12 (przez całą dobę). Jeśli limity są ustawione na 0 zł - każdą płatność będziemy automatycznie odrzucać.
  2. Szwecja akurat należy do UE, ale myśląc przyszłościowo - jeśli wyjeżdżałbyś poza kraje UE, powinieneś nam to zgłosić. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w których zablokujemy Twoją kartę ze względu na podejrzane transakcje na świecie.
  3. Przewalutowanie transakcji następuje po stronie organizacji płatniczej - w tym wypadku Visa.
  4. Prowizja za płatność i wypłatę gotówki za granicą to 3% kwoty transakcji.

Na naszej stronie zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje o płatnościach kartami za granicą - nazwaliśmy to Niezbędnikiem Podróżnika. Zachęcam do lektury Emotikon: Szczęśliwy


***
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
KarolinaM
Moderator
Moderator icon
562
122
19-03-2018
Wiadomość 2 z 2 (8 269 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy