Oddziały, bankomaty, wpłatomaty

Odpowiedz

Wplatomat pobrał pieniądze i nie zaksiegowal na koncie

Numer sprawy : 004877/012019
Dnia 10 stycznia 2019 roku wplacalem w bankomacie ING w Częstochowie (Al. NMP 36/38) ponad 20 tysięcy złotych. Nadle wpłata została przerwana, wplatomat pobrał pieniądze a nie zostały one zaksięgowane na koncie. Od razu zgłosiłem reklamację na infolinii. Pani powiedziała, że sprawa zostanie rozwiązana najpóźniej do 16 stycznia 2019 roku. Dzisiaj jest 17 stycznia i sprawa nie została w ogóle rozwiązana. Dzwoniłem znowu na infolinię to się dowiedziałem, że muszę się uzbroić w cierpliwość. Jak można się uzbroić w cierpliwość jak bank przetrzymuje moje pieniądze tyle czasu a są mi one bardzo potrzebne?!
Odpowiedz
0 Lajków
klienting1234
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
17-01-2019
Wiadomość 1 z 5 (3 914 wyświetleń)

Re: Wplatomat pobrał pieniądze i nie zaksiegowal na koncie

Rozumiemy Twoją sytuację. Wszystkie informacje w Twojej sprawie przekazaliśmy Ci w Wiadomościach w Moim ING. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 2 z 5 (3 904 wyświetleń)

Re: Wplatomat pobrał pieniądze i nie zaksiegowal na koncie

Otrzymałem tylko odpowiedź informującą o tym, że wszystko się przedłuża i proszę się uzbroić w cierpliwość.

Odpowiedz
0 Lajków
klienting1234
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
17-01-2019
Wiadomość 3 z 5 (3 886 wyświetleń)

Re: Wplatomat pobrał pieniądze i nie zaksiegowal na koncie

@klienting1234 proszę sprawdź ponownie wiadomości w bankowości internetowej.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 5 (3 759 wyświetleń)

Re: Wplatomat pobrał pieniądze i nie zaksiegowal na koncie

Tak, otrzymałem wiadomość, że póki co warunkowo mogę otrzymać pieniądze ale i tak decyzja odnośnie reklamacji będzie dopiero do 31. stycznia 2019 r., co i tak powoduje, że ciągle żyję w stresie. Mój znajomy miał taką sytuację, że wpłacał we wpłatomacie kwotę 5000 zł a zaliczyło mu tylko 4000 zł. Oczywiście złożył reklamacje, sprawa ciągnęła się bardzo długo i otrzymał odpowiedź, że reklamacja jest bezzasadna i nie zwrócą mu 1000 zł. Po czym złożył odwołanie od tej decyzji i znowu otrzymał odpowiedź, że nie ma podstaw aby mu wypłacić 1000 zł, gdyż niby wpłatomat nie miał w sobie nadwyżki pieniędzy. Po czym procesował się z bankiem przed sądem.

Takich spraw opisywanych tutaj na forum jest bardzo dużo i ludzie piszą, że części pieniędzy nie odzyskali. Dlatego jestem teraz niecierpliwy i nerwowo czekam na rozstrzygnięcie mojej sprawy.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
klienting1234
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
3
0
17-01-2019
Wiadomość 5 z 5 (3 729 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy