Odpowiedz

Wpłatomat zjadł Moje pieniądze!

Witam, jestem oburzony tym, co się stało ... Chciałem wpłacić 100 złotych, za pomocą kodu BLIK, było to 2 x 20 zł. 1 x 10 zł. i 1 x 50 zł. Na ekranie pojawiła się informacja, że banknoty nie zostały rozpoznane, pieniądze się zakleszczyły w środku ... nie było możliwości żeby je wyciągnąć uratowałem tylko 60 zł ... widziałem te 40 zł. (2 x 20 zł.) Zakleszczone w środku ... Naprawdę nie dało się ich wyciągnąć. Z myślą, że może pieniądze wejdą na konto sprawdziłem ... tak się nie stało ... Postanowiłem, że wpłace to 60 zł. Po wpisaniu nowego kodu BLIK, gdy otwarło się to miejsce żeby wsadzić pieniądze Moich 40 zł. już tam nie było, czyli Wpłatomat je po prostu Sobie zabrał ... Zakleszczyły się ... To 60 zł. wplaciłem już osobno 10 zł. a potem 50 zł ... To jest dla Mnie skandal żeby wplatomat zabierał Moje pieniądze ... Próbowałem od razu coś z tym zrobić, dzwoniłem do Was kilka razy, bez skutecznie ... Proszę jak najszybciej oddać Mi Moje pieniądze!
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 2 (3 623 wyświetleń)

Re: Wpłatomat zjadł Moje pieniądze!

Rozumiem, że ta sytuacja nie jest dla Ciebie komfortowa. Chciałbym to dla Ciebie wyjaśnić, natomiast konieczne jest w tym przypadku złożenie reklamacji. Możesz to zrobić telefonicznie pod numerem 32 357 00 69 (czas oczekiwania na połączenie jest uzależniony od tego ile osób próbuje do nas wtedy zadzwonić), w formie wiadomości w Moim ING lub w oddziale banku. Możesz do nas również zadzwonić w godzinach 8-20. Wtedy dostępni są nasi specjaliści zajmujący się tematem bankomatów i wpłatomatów . Jest szansa, że będą w stanie to dla Ciebie wyjaśnić podczas jednej rozmowy. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 2 z 2 (3 615 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy