Odpowiedz

Re.: Opłaty za wypłaty

Konto w w/w banku jest darmowe "do czasu", więc nie ma co się nim tak ekscytować. Już 2 razy ogłaszano wprowadzenie opłat, z ktorych się w koncu wycofano, ale ponieważ to ostatni bank bez opłat, to pewnie w 2017 siępojawią.

Natomiast zamiast karty w ING można korzystać z blika, zarówno do wypłat jak i płatności. Oczywiście też jest ograniczona ilość bankomatów i miejsc umożliwiających tę płatność, ale przynajmniej nie kasują za korzystanie z funkcjonalności.

Odpowiedz
0 Lajków
Gordek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
06-05-2016
Wiadomość 101 z 120 (6 104 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

@Gordek Wypłata gotówki za pomocą kodu BLIK we wszystkich naszych bankomatach oraz bankomatach sieci Planet Cash jest bezpłatna. W przypadku konta Direct w skali miesiąca rozliczeniowego czyli pomiędzy 29 a 28 dniem miesiąca kolejnego jednorazowo wypłacisz gotówkę bezpłatnie. Kolejne wypłaty za pomocą BLIKA kosztować będą zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji 2,5 zł. Dla konta Komfort wszystkie wypłaty gotówkowe w dowolnych bankomatach na terenie naszego kraju są bezpłatne.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 102 z 120 (6 063 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Żadna ekscytacja. Jeśli zlikwidują "bezpłatność" bankomatów (na razie nie ma żadnej takiej zapowiedzi w BankSprytny) to tez się znajdzie inne wyjście. Konto przeznaczone tylko na wypłaty drobnych kwot z bankomatów można równie szybko zlikwidować jak założyć.

Blik nie jest lepszą częścią alternatywy - podajesz falszywe informacje. Poza tym jest mniej wygodny niż karta w ręku. Zwłaszcza jak nie posiada się smatfonu... A bankomaty i tak te same...

Odpowiedz
0 Lajków
alwa8
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-05-2016
Wiadomość 103 z 120 (6 050 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

I ja też w tym banku założyłem konto w EUR, $ i PLN i dobrych parę stów zaoszczędziłem już na wypłatach z bankomatów za granicą, w Polsce również trochę. Nie mam Planet Cash w pobliżu, płatności blikiem to dla mnie jakieś nieporozumienie. ING liczy 6% prowizji z wypłaty za granicą, więc dziekuję bardzo za taką ofertę.  Nie ważne czy będa opłaty w tym banku, ważne, że nie ma ich teraz. Jak się pojawią to wtedy będę porównywał, nikt na siłę ludzi w banku nie trzyma.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 104 z 120 (6 034 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

[ Edytowane ]

atmt pisze:

ING liczy 6% prowizji z wypłaty za granicą, więc dziekuję bardzo za taką ofertę.  Nie ważne czy będa opłaty w tym banku, ważne, że nie ma ich teraz. Jak się pojawią to wtedy będę porównywał, nikt na siłę ludzi w banku nie trzyma.


Zauważ jedną jeszcze rzecz. ING liczy po kursie organizacji płatniczej. Większość banków ma niższe prowizje ale przelicza kurs po kursie banku, który w 99% przypadków jest gorszy jak kurs organizacji. Kurs organizacji często jest lepszy niż w rzeczywistym kantorze. Tylko w kantorze online (na necie) masz lepszy kurs. 

 

I druga sprawa. Np taki Alior się chwali bankomaty w Polsce i za granicą 0zł. Ale spreed mają często większy niż 10% a czasami nawet sięga 13%. W ING z 6% wychodzi zdecydowanie taniej. 

 

Dla przykładu. Za granicą płaciłem kartą Visa ING i MC mBanku. ING liczy 3% + kurs Visy. mBank 2% + kurs banku. Na 100 euro w ING wyszło mi 12zł taniej niż w mBanku. Podobnie gdybym miał Visa w mBanku, Tam jest 5,9% + kurs Visy. 

 

Co do samego rozliczenia - jeśli chodzi o porównanie dwóch systemów. 

MBank mi rozliczył na drugi dzień ale całość - czyli mój wydatek łącznie z prowizją. Musiałem później dochodzić sam ile faktycznie kosztowały mnie zakupy i po jakim kursie oraz ile sobie pobrał bank. 

W ING to trwało dłużej - ponad 5 dni ale w systemie miałem dwie operacje - mój wydatek  i prowizja. Czyli wszystko jasne i klarowne. Widziałem ile kosztowała mnie z Euro na złotówki operacja za zakupy oraz ile bank sobie wziął z tego tytułu dodatkowych opłat. 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 105 z 120 (5 574 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Pewnie masz rację, ING jest tańszy od Aliora itd. Ja znalazłem konto walutowe za które nie płacę, kartę mam za darmo i wypłaty za granicą też. I nie interesują mnie spready, przeliczenia, prowizje. Lubię mieć przy sobie gotówkę bo ona zawsze działa, a karta nie, szczególnie w dziwnych miejscach, w których czasami bywam. I od momentu założenia konta poza ING zaoszczędziłem bardzo dużo. Dla przykładu ostatnio wypłacałem 2000$. I na tej jednej operacji jestem prawie 500 zł do przodu. Konto się sprawdza, karta też więc wszystkie moje walutowe oszczędności trzymam tam, a nie w ING. I to tamten bank nimi obraca. Gdyby nie podniesienie prowizji z 3 do 6% to pewnie bym nie szukał. 

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 106 z 120 (5 400 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty


Do płatności kartą za granicą możesz sobie założyć konto walutowe w ING.
Nie śledzę innych banków bo za granicą jestem rzadko a wiem tylko od znajomych, że różne są promocje w różnych bankach. Ponoć najlepiej mieć kartę PKO SA.
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 107 z 120 (5 357 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Właśnie mam konto walutowe w ING i pobranie z karty, którą otrzymałem do konta walutowego jest obciążane 6% prowizją. Dlatego korzystam z karty innego banku, który ma prowizję 0%.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 108 z 120 (5 302 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Czy wypłaty zbliżakiem można dokonywać w innych bankomatach niż ING? 

Jeśli tak, to czy jest jakaś opłata w wypłat z obcych bankomatów? 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
264
47
03-02-2016
Wiadomość 109 z 120 (5 198 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Tak, jeżeli inne bankomaty udostępniają takie rozwiązanie. Bankomaty zbliżeniowe w ostatnim czasie miał wprowadzić Euronet.

Jeżeli posiadasz konto Direct, Komfort lub Premium to za wypłatę Zbliżakiem z bankomatu zbliżeniowego w kraju nie pobieramy opłaty.

Nasze bankomaty zbliżeniowe możesz znaleźć na naszej stronie.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 110 z 120 (5 153 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Trzymam kciuki za pozytywną i szybką decyzję dla Ciebie 🙂

28-03-2024
Re.: Kredyt hipoteczny - czas oczekiwania na decyzję

Gratuluję i bardzo dziękuje za informację Emotikon: Szczęśliwy

28-03-2024
Re: Kupno biletów przez CarPlay - czy to żart

Niestety całe ING, tam gdzie nie trzeba to wielce dbają bezpieczeństwo, tak jak z tym CarPlay wymagającym odblokowania tel, albo jak aktywujesz U2F w aplikacji to każde uruchomienie aplikacji wymaga p

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy