Odpowiedz

Re.: Opłaty za wypłaty

Konto w w/w banku jest darmowe "do czasu", więc nie ma co się nim tak ekscytować. Już 2 razy ogłaszano wprowadzenie opłat, z ktorych się w koncu wycofano, ale ponieważ to ostatni bank bez opłat, to pewnie w 2017 siępojawią.

Natomiast zamiast karty w ING można korzystać z blika, zarówno do wypłat jak i płatności. Oczywiście też jest ograniczona ilość bankomatów i miejsc umożliwiających tę płatność, ale przynajmniej nie kasują za korzystanie z funkcjonalności.

Odpowiedz
0 Lajków
Gordek
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
4
1
06-05-2016
Wiadomość 101 z 120 (6 143 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

@Gordek Wypłata gotówki za pomocą kodu BLIK we wszystkich naszych bankomatach oraz bankomatach sieci Planet Cash jest bezpłatna. W przypadku konta Direct w skali miesiąca rozliczeniowego czyli pomiędzy 29 a 28 dniem miesiąca kolejnego jednorazowo wypłacisz gotówkę bezpłatnie. Kolejne wypłaty za pomocą BLIKA kosztować będą zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji 2,5 zł. Dla konta Komfort wszystkie wypłaty gotówkowe w dowolnych bankomatach na terenie naszego kraju są bezpłatne.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 102 z 120 (6 102 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Żadna ekscytacja. Jeśli zlikwidują "bezpłatność" bankomatów (na razie nie ma żadnej takiej zapowiedzi w BankSprytny) to tez się znajdzie inne wyjście. Konto przeznaczone tylko na wypłaty drobnych kwot z bankomatów można równie szybko zlikwidować jak założyć.

Blik nie jest lepszą częścią alternatywy - podajesz falszywe informacje. Poza tym jest mniej wygodny niż karta w ręku. Zwłaszcza jak nie posiada się smatfonu... A bankomaty i tak te same...

Odpowiedz
0 Lajków
alwa8
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
2
0
10-05-2016
Wiadomość 103 z 120 (6 089 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

I ja też w tym banku założyłem konto w EUR, $ i PLN i dobrych parę stów zaoszczędziłem już na wypłatach z bankomatów za granicą, w Polsce również trochę. Nie mam Planet Cash w pobliżu, płatności blikiem to dla mnie jakieś nieporozumienie. ING liczy 6% prowizji z wypłaty za granicą, więc dziekuję bardzo za taką ofertę.  Nie ważne czy będa opłaty w tym banku, ważne, że nie ma ich teraz. Jak się pojawią to wtedy będę porównywał, nikt na siłę ludzi w banku nie trzyma.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 104 z 120 (6 073 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

[ Edytowane ]

atmt pisze:

ING liczy 6% prowizji z wypłaty za granicą, więc dziekuję bardzo za taką ofertę.  Nie ważne czy będa opłaty w tym banku, ważne, że nie ma ich teraz. Jak się pojawią to wtedy będę porównywał, nikt na siłę ludzi w banku nie trzyma.


Zauważ jedną jeszcze rzecz. ING liczy po kursie organizacji płatniczej. Większość banków ma niższe prowizje ale przelicza kurs po kursie banku, który w 99% przypadków jest gorszy jak kurs organizacji. Kurs organizacji często jest lepszy niż w rzeczywistym kantorze. Tylko w kantorze online (na necie) masz lepszy kurs. 

 

I druga sprawa. Np taki Alior się chwali bankomaty w Polsce i za granicą 0zł. Ale spreed mają często większy niż 10% a czasami nawet sięga 13%. W ING z 6% wychodzi zdecydowanie taniej. 

 

Dla przykładu. Za granicą płaciłem kartą Visa ING i MC mBanku. ING liczy 3% + kurs Visy. mBank 2% + kurs banku. Na 100 euro w ING wyszło mi 12zł taniej niż w mBanku. Podobnie gdybym miał Visa w mBanku, Tam jest 5,9% + kurs Visy. 

 

Co do samego rozliczenia - jeśli chodzi o porównanie dwóch systemów. 

MBank mi rozliczył na drugi dzień ale całość - czyli mój wydatek łącznie z prowizją. Musiałem później dochodzić sam ile faktycznie kosztowały mnie zakupy i po jakim kursie oraz ile sobie pobrał bank. 

W ING to trwało dłużej - ponad 5 dni ale w systemie miałem dwie operacje - mój wydatek  i prowizja. Czyli wszystko jasne i klarowne. Widziałem ile kosztowała mnie z Euro na złotówki operacja za zakupy oraz ile bank sobie wziął z tego tytułu dodatkowych opłat. 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 105 z 120 (5 613 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Pewnie masz rację, ING jest tańszy od Aliora itd. Ja znalazłem konto walutowe za które nie płacę, kartę mam za darmo i wypłaty za granicą też. I nie interesują mnie spready, przeliczenia, prowizje. Lubię mieć przy sobie gotówkę bo ona zawsze działa, a karta nie, szczególnie w dziwnych miejscach, w których czasami bywam. I od momentu założenia konta poza ING zaoszczędziłem bardzo dużo. Dla przykładu ostatnio wypłacałem 2000$. I na tej jednej operacji jestem prawie 500 zł do przodu. Konto się sprawdza, karta też więc wszystkie moje walutowe oszczędności trzymam tam, a nie w ING. I to tamten bank nimi obraca. Gdyby nie podniesienie prowizji z 3 do 6% to pewnie bym nie szukał. 

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 106 z 120 (5 439 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty


Do płatności kartą za granicą możesz sobie założyć konto walutowe w ING.
Nie śledzę innych banków bo za granicą jestem rzadko a wiem tylko od znajomych, że różne są promocje w różnych bankach. Ponoć najlepiej mieć kartę PKO SA.
Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 107 z 120 (5 396 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Właśnie mam konto walutowe w ING i pobranie z karty, którą otrzymałem do konta walutowego jest obciążane 6% prowizją. Dlatego korzystam z karty innego banku, który ma prowizję 0%.

Odpowiedz
0 Lajków
atmt
Zaprawiony analityk II
Zaprawiony analityk II icon
146
77
27-11-2015
Wiadomość 108 z 120 (5 341 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Czy wypłaty zbliżakiem można dokonywać w innych bankomatach niż ING? 

Jeśli tak, to czy jest jakaś opłata w wypłat z obcych bankomatów? 

Odpowiedz
0 Lajków
viggen
Główny rachmistrz I
Główny rachmistrz I icon
267
47
03-02-2016
Wiadomość 109 z 120 (5 237 wyświetleń)

Re.: Opłaty za wypłaty

Tak, jeżeli inne bankomaty udostępniają takie rozwiązanie. Bankomaty zbliżeniowe w ostatnim czasie miał wprowadzić Euronet.

Jeżeli posiadasz konto Direct, Komfort lub Premium to za wypłatę Zbliżakiem z bankomatu zbliżeniowego w kraju nie pobieramy opłaty.

Nasze bankomaty zbliżeniowe możesz znaleźć na naszej stronie.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 110 z 120 (5 192 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy