Oddziały, bankomaty, wpłatomaty

Odpowiedz

Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

Nie będę poruszał kwestii skąd i za ile (darmowo z prowizją) można wypłacić pieniądze. 

Ciekawi mnie natomiast sprawa - kto określił mininalną kwotę wypłaty z bankomatu 50 zł?

W Polsce dostępne są również banknoty 10 i 20 zł. Dlaczego nie mogę dokonać wypłaty niższej niż 50 zł?

Pytanie to de facto nie tylko do ING ale w zasadzie całej rzeszy banków. Jedynie banki spółdzielcze udostępniają klientom możliwość wypłaty niższej kwoty (już od 10 zł).

Fakt ten irtytuje mnie z jednego powodu. Mam kartę i chce płacić kartą, ale są sytuacje, miejsca gdzie transakcji bezgotówkowej nie można zrobić (piekarnia, kiosk z gazetami). Aby kupić bochenek chleba za 5 zł muszę wypłacić 50 zł. Nie robię tego codzinnie i noszenie nawet takiej gotówki jest osobiście dla mnie zbyteczna.

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 1 z 6 (29 508 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

[ Edytowane ]

Banknoty 10 zł i 20 zł są nominałami, które mogą powodać awaryjność urządzeń ze względu na ich stan zużycia. Najczęściej w obiegu i najczęściej niszczone. Myślę, że mogłoby to być poniekąd powodem.

W alternatywie masz do dyspozycji bankomaty sieci Palnet Cash, tam możesz wypłacić banknoty 20 zł.

Możesz też skorzystać z opcji Cashback i wypłacić dowolną kwotę do 300 zł, w dostępnym u kasjera nominale.

Odpowiedz
0 Lajków
GrzegorzG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
78
13
30-01-2016
Wiadomość 2 z 6 (29 431 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

Dziękuje za odpowiedź.

Chodzciaż bankomaty Planet Cash są w niedogodnych miejscach, siedziba banku z kilkoma bankomatami jest mi "po drodze" i to najczęściej nie tylko w moim mieście.

Po drugie klienci banków spółdzielczych też wypłacają w bankomatach Planet Cash za darmo.

Z powyżeszj odpowiedzi nasuwają się pewne wnioski.

1) Jest wielu dostawców bankomatów i z pewnością zapewnią bank o ich nieawaryjnym działaniu,

2) Można zmienić bank. Tylko czy trzeba?

Pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 3 z 6 (29 414 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

Z uwagi na pytanie czy można zamknąć temat, mam jedno pytanie w temacie w powiązaniu z tabelą opłat - czy nie można wprowadzić opłaty jednorazowej za wypłaty ze wszystkich bankomatów?
Mam karty gdzie płacę stałą miesięczna opłatę i mogę wypłacać pieniądze skąd chce i ile razy chce. Czy tej opcji nie można przyjąć?
Z uwagi na błędy w systemie bankowości internetowej dot. kart płatniczych, zgłoszonych reklamacji, wszystko przemawia za zastrzeżeniem karty. Wszyscy odetchną i będzie święty spokój.
Szkoda, fajne miejsce się wydawało, a wszystko sprowadza się "możemy już zamknąć?"
Pozdrawiam, wiem jaka ciężka praca spoczywa tutaj na moderatorach.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 4 z 6 (29 164 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

@Konto usunięte Możemy w tej sytuacji zaproponować jeszcze zmianę konta Direct na konto Komfort. Opłata miesięczna za konto Komfort wynosi 12 zł, natomiast zyskuje się:
- bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski,
- bezpłatne wypłaty i wpłaty w oddziałach naszego banku,
- Pakiet Abonamentowy - to pakiet 25 bezpłatnych SMS-ów o uznaniach i obciążeniach na koncie, transakcjach kartą.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
772
171
04-09-2015
Wiadomość 5 z 6 (29 157 wyświetleń)

Re.: Minimalna kwota wypłaty z bankomatu tylko 50 zł.

Tego nie wiedziałem, a ma to sens. Dziękuje za informacje. Zapoznam się z tą oferta. Pozdrawiam.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 6 z 6 (29 141 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Wakacje kredytowe 2024, dochód

Ustawa nie jest jeszcze podpisana. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Również czekamy na informacje w tej sprawie.

28-03-2024
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy