Odpowiedz

Język bankowy dla seniorów

Cześć Emotikon: Szczęśliwy

Jestem klientką ING od 2002 r i niezmiennie jestem zadwolona. Jesteście fajnym i bezproblemowym bankiem. W pewnym zakresie, Waszą klientką jest też moja Mama, osoba w wieku mocno podeszłym. Już od pewnego czasu obserwuję, że zrozumienie komunikatów, jakie od Was (ale nie tylko do Was) dostaje jest dla niej po prostu za trudne. I nie, nie ma demencji, na poziomie codzienności działa świetnie.  Ale jakiekolwiek starcie z administracją, biurokracją, bankowością, kończy się telefonem "córeczko, pomóż bo ja nie wiem, o co chodzi". 

Nie wiem, czy osoby 65+ to dla Was target sprzedażowy. Pewnie tak, bo można im sprzedać cały wachlarz  "consumer finance" - mają pewne przychody z emerytury i zazwyczaj są świetnymi płatnikami, bo mają wgrane, że dług to rzecz święta i oddać trzeba. Może więc, w ramach Waszej odpowiedzialności społecznej i dopieszczania tej grupy interesariuszy, zrobicie warsztaty z jakimś znającym się na rzeczy facylitatorem, i zaczniecie nieco inaczej komunikować do osób starszych? Przecież macie wszystkie dane, wiecie o nas wszystko...

Pozdrawiam Was ciepło!

skjoeldkrona
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
2
10-03-2017
Wiadomość 1 z 2 (12 816 wyświetleń)

Re.: Język bankowy dla seniorów

@skjoeldkrona Bardzo Ci dziękuję za ten sygnał. Wiemy, że starsze osoby wolą zapytać swoje dzieci lub wnuki niż doradcę w banku, dlatego tym bardziej wielkie dzięki za komentarz! Chcemy pisać prościej właśnie dlatego, że jest duża grupa ludzi, którzy nie są ekspertami od bankowości i prawa finansowego. Mnie - jako poloniście - też trudno wiele kwestii zrozumieć. Dlatego cały czas pracuję z produktowcami i prawnikami. Oni dają mi wiedzę i merytorykę, ja staram się dać informację zwrotną - co musimy napisać prościej. Dlatego teraz... Emotikon: Mrugający

 

...proszę Cię, wyślij nam przykład (lub przykłady) pisma, które dostała Twoja Mama. Napisz na naszą skrzynkę: poprostu@ingbank.pl. Zajmiemy się tym i wrócimy do Ciebie z odpowiedzią Szczęśliwy robot Dane swojej Mamy możesz ukryć. Chcemy tylko wiedzieć, co nie gra w treści - pod względem językowym i user experience. Postaramy się to uprościć.

Również serdecznie Cię pozdrawiamy! Miłego weekendu Emotikon: Bardzo szczęśliwy

MarcinG
Pracuję w ING
Pracuję w ING icon
8
7
14-02-2017
Wiadomość 2 z 2 (12 800 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

A i zapomniałem dopisać, jak będziesz w oddziale to koniecznie na miejscu upewnij się czy odblokowali dostęp. Bo ja się musiałem wracać i wszystko zajęło blisko 2 godziny. 

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Niestety w ING to częsta praktyka, blokują za byle co, ja i moja rodzina mieliśmy blokady m.in za instalacje aplikacji moje ING po raz pierwszy. Najlepsze, że tłumaczyli się tym, że nastąpiła instalac

...

29-03-2024
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

29-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy