Odpowiedz

uciążliwe zarobki w euro

Witam serdecznie,

mam pytanie, jeśli za wykonanie usługi otrzymuję zapłatę w euro, czyli wystawiam fakturę przykładowo na 1600 E

i firma przelewa mi ta kwota na konto "firmowe walutowe" z tego co wiem, też z konta walutowego ING Euro.

I teraz moje pytanie, czy jeśli wystawię fakturę na kwotę 1600 E ale na fakturze podam konto firmowe złotówkowe, to czy Bank wreszcie zacznie traktować ten zarobek jak normalny dochód? a nie jak kula u nogi?

Kto w takiej sytuacji zapłaci za przewalutowanie? 

Ja, czy Firma płacąca za fakturę? Czy nie zostanę oszukana i nie zaczną wysyłać złotówek licząc po swojemu?

Zazwyczaj są poruszane i brane pod uwagę problemy firm zagranicznych (konta zagraniczne, umowy do przetłumaczenia itd) a tak naprawdę większość tych firm to polskie firmy, korzystające nawet z polskich banków i kont walutowych.

Czy miał ktoś podobny dylemat, po prostu czy lepiej mieć wypłacane w złotówkach? i czy to coś zmieni np dla zdolności kredytowej.

Dzięki z góry za odpowiedź, pozdrawiam.

Odpowiedz
0 Lajków
franczeska2
Doradca z ambicjami II
Doradca z ambicjami II icon
17
2
25-02-2016
Wiadomość 1 z 2 (2 149 wyświetleń)

Re: uciążliwe zarobki w euro

Witaj, 

 

jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, która jest zarejestrowana w Polsce oraz rozliczasz się z podatków z polskim Urzędem Skarbowym (PIT36, PIT28) możesz wnioskować o produkty kredytowe na podstawie rozliczeń faktur w EUR. 

 

Jeśli chodzi o przewalutowanie, jeśli przelew był skierowany z konta w EUR na konto w PLN, to pieniądze rozliczymy po naszym kursie z dnia rozliczenia transakcji. Tabelę kursu walut sprawdzisz tutaj: https://www.ing.pl/kursy-walut. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaR
Były moderator
Były moderator icon
168
22
02-11-2016
Wiadomość 2 z 2 (2 106 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy