Odpowiedz

Re.: limit zadłużenia

[ Edytowane ]

Możesz wysłać wiadomość do banku ze rezygnujesz z wniosku i dział techniczny go zamknie.

 

Dostrzegam rownież ze rozpoczęty wniosek np o kredyt z automatu zgłaszany jest do bik i nakładana jest blokada na zdolność w tej kwocie (widnieje jako zobowiązanie)

 

Cxy ktoś mógłby to potwierdzić?

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 11 z 17 (11 004 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

W momencie składania wniosku pobieramy jedynie raport z Biura Informacji Kredytowej (BIK) w celu zweryfikowania zdolności kredytowej danego klienta i statusu posiadanych przez niego zobowiązań. Informację o nowym zaangażowaniu przesyłamy do BIK dopiero po podpisaniu umowy kredytowej.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 12 z 17 (10 849 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

To ja po proszę innego testera o złożenie wniosku o kredyt gotówkowy a następnie o kartę kredytowa. Zapewniam ze pojawi się rozpatrywany wniosek już w zobowiązaniach do spłaty. Po mimo nie podpisanej umowy. 

 

 

Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 13 z 17 (10 656 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

ja to samo miałem podobny problem z podwyższeniem limitu zadłużenia, to samo musiałem przeszło 2 dni oczekiwać na odpowiedź, aż nadeszła i to negatywna, a pieniądze są potrzebne. Nie każdy na pracę, wszystkie ceny idą w górę, czy to usługi, czy ceny w sklepach.

 

Jedynym rozwiązaniem są tu Banki i to dla stałych klientów INGBank, który posiada prawo bankowe.

Jak wspomniłem nie każdy dzis ma pracę, niektórzy utrzymują się się z samej renty i to niewielkiej i ratują się jak tylko mogą i biorą pożyczki, czy też podwyższają limity zadłużenia.

 

Mam takie pytanie, jak ktos ma tyle tych pożyczek do spłacenia i to wszystko jest monitorowane, automatycznie pobierane, czy może nadal starać sie o pożyczkę, czy podwyższenia limitu zadłużenia?

 

Ostatnio taki komunikat dostałem związany z podwyższeniem limitu.

Odpowiedz
0 Lajków
andrzejno
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
3
1
13-11-2015
Wiadomość 14 z 17 (10 630 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

[ Edytowane ]

@Konto usunięte Informację o aktywnym zobowiązaniu kredytowym wysyłamy do BIK po podpisaniu umowy. Podczas każdego wniosku wysyłamy zapytanie do BIK. Raprt zawiera ocenę punktową, czyli tzw. scooring. Znajdują się w nim takie informacje jak: aktywność kredytowa, spłacalność kredytów oraz częstotliwość wnioskowania o kredyt. Między innymi na podstawie tych danych podejmujemy decyzję kredytową.

@andrzejno Aby skorzystać z oferty kredytowej, wymagamy dochodu min. 800 zł netto. Akceptujemy różne rodzaje dochodów, np. umowa o pracę, emerytura, renta rodzinna, renta inwalidzka. Decyzję podejmujemy na podstawie złożonego wniosku. Jeśli wysokość obecnych zaangażowań przewyższa zdolność kredytową, podejmujemy negatywną decyzję kredytową.

Możesz złożyć wniosek o pożyczkę konsolidacyjną. Sprawdzimy ponownie zdolność kredytową. Pożyczką możemy skonsolidować do 7 zobowiązań kredytowych z obcych banków. Warunkiem jest to, by te pożyczki były spłacane od co najmniej 6 miesięcy i banki miały podpisaną umowę z BIK. Dzięki temu połączysz swoje zobowiązania w jedną pożyczkę z dogodną ratą. 

 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 15 z 17 (10 566 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

Dzień dobry,

co jest wliczane w "zobowiązania kredytowe"?

Czy kredyt hipoteczny w Waszym banku też?

Zakupy ratalne w sklepach?

A może już przyznany wczesniej limit zadłużeniw  koncie (staram się o zwiększenie limitu)?

Odpowiedz
0 Lajków
Mela
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
10-08-2017
Wiadomość 16 z 17 (10 341 wyświetleń)

Re.: limit zadłużenia

Do zobowiązań kredytowych wliczamy zarówno zakupy ratalne w sklepach, kredyty gotówkowe i hipoteczne, jak i zaangażowania w instytucjach pozabankowych.

Wnioskując o podwyższenie limitu zadłużenia w koncie badamy czy zdolność kredytowa wystarczy na obsługę limitu w nowej, podwyższonej kwocie.





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
AgnieszkaBin
Moderator
Moderator icon
773
171
04-09-2015
Wiadomość 17 z 17 (10 189 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Zapętlony reset aplikacji. Dźwięk powiadomienia

Witaj,
chciałabym pomóc, ale przez Społeczność nie mogę potwierdzić Twoich danych. Jest to ogólny kontakt. Do wyjaśnienia tej sytuacji będzie potrzebne zgłoszenie techniczne. Możemy je przyjąć podczas

...

18-04-2024
Re: ubezpieczenie nieruchomości

Przez Społeczność nie mogę sprawdzić Twojej sytuacji. Jest to ogólny kontakt. Proszę, napisz do nas na czacie w Moim ING od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Specjaliści hipoteczni sprawdzą syt

...

18-04-2024
Re: Zeskanuj i zapłać

Szkoda, byłaby to bardzo przydatna funkcja.

Niestety, ale "Zapłać rachunek ze zdjęcia lub pliku", to zupełnie inna funkcja, zupełnie nieprzydatna dla klienta indywidualnego, który przy kasie w sklepie

...

18-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy