Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Zmiana poręczyciela w kredycie firmowym

Mąż brał kredyt firmowy, na który wyrażałam zgodę. Wiem już, że jestem wraz z nim odpowiedzialna za spłaty rat, oraz że w razie gdyby przestał je spłacać, obowiązek ten spada na mnie. W chwili obecnej mąż wyprowadził się z domu, rozwod lub separacja to kwestia raczej bliższej niż dalszej przyszłości, mamy ustanowioną rozdzielność majątkową. W związku z tym mam pytanie: czy jest sposób, żebym została z tego jego kredytu "wykreslona"? Internet podpowiedział ewentualne 2 rozwiązania:
1. Ponowne przeliczenie zdolności kredytowej firmy i zmianę w umowie tak, by widniał tylko on jako kredytobiorca (jest to wogole możliwe?)
2. Zamiana mojej zgody na innego poręczyciela zaakceptowanego przez Bank?

Czy pozostaje mi tylko czekanie na zakończenie spłacania rat i nie ma żadnej możliwości zmiany w tym kredycie tak, żebym za niego nie odpowiadała?
Odpowiedz
0 Lajków
_meg_1977
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
1
0
06-03-2024
Wiadomość 1 z 2 (606 wyświetleń)

Re: Zmiana poręczyciela w kredycie firmowym

W tej sprawie skontaktuj się z naszymi specjalistami firmowymi pod numerem 32 357 00 96 w dni robocze od 8:00-18:00. Postaramy się pomóc. 





-----------------
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MateuszS
Moderator
Moderator icon
149
30
02-09-2021
Wiadomość 2 z 2 (551 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To u mnie podobnie tylko ponowne dostarczenie dokumentów zmieniło status w środę i mam rzekomy termin na przyszły tydzień w majówkę. Czy wiecie już ile się czeka na podpisanie umowy?

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

To trochę zawiłe, bo niby mieliśmy już wszystko w poniedziałek 15.04, później w środę 17.04, że mamy dostarczyć dokumenty i dokumenty dostarczyliśmy tego samego dnia, status z “dostarczenia” na mamy j...

26-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

Gratuluję, czy możesz przypomnieć ile czekaliście na decyzję od momentu dostarczenia ostatnich dokumentów?

26-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy