Kredyty hipoteczne

Odpowiedz

Ubezpieczcenie kredytowanej nieruchomości

Witam

Popisałem umowę o kredyt po czym okazało się ze w tym samym dniu została sciągnięta kwota z konta i konto znajdowało się na debecie. Przy podpisywaniu umowy nie zostałem poinformowany, że trzeba natychmiast opłacić ratę za ubezpieczenie lokalu. Konto aktualnie się wyzerowało a kwota raty wraz z odsetkami ponad 120% przeskoczyła do kwoty kredytu. Dlaczego nie powiedziano mi, że ratę ubezpieczenia trzeba opłacić natychmiast w dniu uruchomienia kredytu?

Odpowiedz
0 Lajków
wopik6
Nowy w branży II
Nowy w branży II icon
1
0
14-07-2019
Wiadomość 1 z 2 (1 681 wyświetleń)

Re: Ubezpieczcenie kredytowanej nieruchomości

Witaj, zawsze jest tak, że ubezpieczenie nieruchomości pobieramy w dniu uruchomienia kredytu. Wynika to z tego, że zaczyna ono obowiązywać od tego dnia. 
Jeśli chodzi o pytanie dotyczące 120% kwoty kredytu, to podejrzewam że chodzi o to, że do momentu płatności pierwszej raty kapitałowo-odsetkowej, odsetki będą się naliczały w Moim ING.
Saldo spłaty widzimy jako: kapitał + odsetki. Dlatego możesz widzieć, że wartość kredytu wzrasta.
Jeśli masz coś innego na myśli, to daj znać. 

**
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Moja odpowiedź Ci pomogła? Zaakceptuj ją jako rozwiązanie!
Odpowiedz
0 Lajków
IlonaU
Moderator
Moderator icon
1074
215
07-06-2017
Wiadomość 2 z 2 (1 635 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: Pełnomocnictwo aktualizacja dokumentu tożsamości - zagranica

Pełnomocnictwo musi być sporządzone w formie pisemnej z podpisem mocodawcy potwierdzonym przez notariusza albo w formie aktu notarialnego. W przypadku, gdy dokument pełnomocnictwa sporządzony jest za

...

23-04-2024
Re: Re.: Koszt przelewu z ING na konto karty REVOULT

Jeśli doładowujesz konto w PLN, korzystając z karty, to nie pobierzemy prowizji. Jednak w przypadku, gdy robisz przelew w PLN, na konto w banku zagranicznym, pobierzemy 40 zł. Tylko przelewy w euro, d

...

22-04-2024
Re: Analiza wniosku kredyt hipoteczny

My pierwsze zaświadczenia mieliśmy z lutego i jak tylko wiedzieliśmy, że nie zmieścimy się w 2 miesiącach, wzięliśmy nowe. Wydaje mi się, że osoby które składają wniosek bezpośrednio do banku szybciej...

22-04-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy