Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Oki. Będę wdzięczny. Poprzedni bank mnie trochę rozpuścił w kwestii możliwości.
Odpowiedz
0 Lajków
TeTeSCH
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
2
0
28-12-2018
Wiadomość 11 z 22 (15 276 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Szkoda, że bank, przy częściowej spłacie, uniemożliwia zmniejszenia raty, tylko jest skracanie kredytu, ale to wg tego, co tu Państwo piszą.

Z kolei konsultant powiedział, że można aneksować umowę pożyczki w oddziale banku, tak aby w razie nadpłaty zmniejszyła się kwota przyszłych rat a nie ich liczba. W oddziale napotkałem jednak na utrudnienia, bo owszem można aneksować umowę jak wyżej opisano, ale najpierw trzeba wykonać nadpłatę (i też nie dostałem precyzyjnej odpowiedzi, czy po takiej nadpłacie najpierw jest zmniejszenie liczby rat, a czy dopiero po aneksowaniu, następne nadpłaty powodują zmniejszenie kwoty przyszłych spłat)!

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 12 z 22 (14 565 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

I jeszcze jedno, codziennie narastają odsetki i tu też mamy działanie na niekorzyść klienta, bo nawet jak spłaci się kilka dni wcześniej wymaganą ratę, to odsetki nie zmniejszają się, tzn. system i tak czeka do terminu wymagalności spłaty raty i dopiero wtedy odnotowywana jest spłata!

Dodam tylko, że kiedyś (jeszcze kilka lat temu) przy wcześniejszej spłacie raty system naliczał odpowiednio mniejsze odsetki, tak samo częściowa wcześniejsza spłata kilku czy więcej rat, zmniejszała wysokości kolejnych rat a nie skracała okres pozostałej części pożyczki do spłaty.

Zastanawiam się, po co Państwo zmienialiście coś, co się dobrze sprawdzało?

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 13 z 22 (14 564 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

@Kuba w naszej standardowej procedurze, każda nadpłata skraca okres kredytowania. Nadpłata księgujemy w poczet spłaty kapitału, w związku z tym w okresie gdy kapitał spłaciłeś wcześniej, w tym okresie odsetek już nie naliczamy.  Gdybyś chciał zmniejszenia raty, to powoduje że ponownie badamy Twoją zdolność kredytową. Takie rozwiązanie nie jest rozwiązaniem standardowym. 

W przypadku naliczenia odsetek. Mechanizm działa następująco. Codziennie naliczamy odsetki dzienne od kapitału pozostałego do spłaty. stąd widzisz codziennie jak kwota do spłaty wzrasta. W dniu płatności raty, spłacasz sumę odsetek za ostatni okres (miesiąc) plus część kapitału. W tym dniu saldo do spłaty maleje. Od następnego dnia znów saldo wzrasta o naliczone odsetki dzienna od kapitału należnego do spłaty. Takie naliczenie odsetek  daje możliwość nadpłaty pożyczki w dowolnym dniu. bo w danym dniu wpłacasz dowolną kwotę w ciężar kapitału i od następnego dnia odsetki liczymy już od niższej kwoty do spłaty. Oczywiście nie widzisz tego w przełożeniu na ratę, ale na skróconym okresie do spłaty. 

Co ważne - nadpłatę musisz zrealizować poprzez opcję nadpłać kredyt w Moim ING. Wybierając tę opcję, która jest dostępna w szczegółach Twojej pożyczki, system wie, ze ma przeliczyć pożyczkę. Jeśli natomiast wybierasz w Moim ING wykonaj transakcję i ręcznie wprowadzasz konto pożyczki, to wpłacona rata czeka w terminie jej wymagalności. System nie wie, czy ma ja potraktować jako nadpłatę, czy też świadomie odłożyłeś pieniądze na kolejną ratę  na koncie pożyczki.Musisz pamiętać, że dokonanie nadpłaty w danym miesiącu nie zwalnia Cię z terminowego uregulowania bieżącej raty.

W związku z powyższym To ty podejmujesz decyzję, w jaki sposób spłacasz pożyczkę. Czy robisz nadpłatę, czy robisz rezerwę na bieżącą płatność pożyczki.  System rozliczenia pożyczki się nie zmienił.  

Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 14 z 22 (14 528 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Odpowiedz
0 Lajków
Kuba
Doradca z ambicjami III
Doradca z ambicjami III icon
46
6
02-08-2016
Wiadomość 15 z 22 (14 305 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

[ Edytowane ]

Witam,

 

Mam dodatkowe pytanie:

Czy bank pobiera opłatę za przeliczenie odsetek po np comiesięcznej nadpłacie? NIe mogę znaleźć tej informacji w umowie, więc zakładam, ze nie, ale chciałabym się upewnić.

Niestety mój doradca w odpowiedzi na to pytanie odsyłał mnie już dwukrotnie do umowy i nie udzielił konkretnej odpowiedzi.

 

 

Paula
Odpowiedz
0 Lajków
paulinazmyslows
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
13-10-2019
Wiadomość 16 z 22 (10 839 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

kolejne pytanie:

W module kredytu w swojej aplikacji, w sekcji nadpłat widnieje załączony komunikat.

Mam raty stałe, więc zakładałam że ich kwota się nie zmieni, a czas spłaty owszem. Natomiast z tego co widzę, jest dokładnie odwrotnie.

Co zrobić aby okres kredytu się skracał?

Paula
Odpowiedz
0 Lajków
paulinazmyslows
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
13-10-2019
Wiadomość 17 z 22 (10 783 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Żeby odpowiedzieć na pytanie odnośnie pobieranych opłat, prosimy o informację kiedy podpisałaś umowę kredytową.

Nadpłacając pożyczkę zmniejsza się wysokość raty. Żeby skrócić okres spłaty powinnaś podpisać aneks do umowy. W tym celu proszę, żebyś do nas zadzwoniła (32 357 00 57), zamówimy dla Ciebie dokument. Następnie zaprosimy Cię do oddziału, gdzie będziesz mogła go podpisać Emotikon: Szczęśliwy   

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 18 z 22 (10 720 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

1. Data pozytwnej decyzji kredytowej to kwiecien 2018.

 

2. Czy podpisanie aneksu to dodatkowy koszt?

Paula
Odpowiedz
0 Lajków
paulinazmyslows
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
4
0
13-10-2019
Wiadomość 19 z 22 (10 582 wyświetleń)

Re: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Nie pobierzemy prowizji za wcześniejszą spłatę ani za podpisanie aneksu Emotikon: Szczęśliwy 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MartaK
Były moderator
Były moderator icon
672
176
04-09-2015
Wiadomość 20 z 22 (10 522 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: czas oczekiwania na decyzje

Prosimy o kontakt z doradcą, u którego składałeś wniosek.

28-03-2024
Re: Re.: Nowe konta w ING

A kiedy jakaś sensowna opcja na płacenie kartą w walutach obcych?

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy