Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Załóżmy, że wnioskuję o limit 4000 zł i go otrzymuję. Umowa jest na czas określony (1 rok). Zaciągam debet o wartości całego limitu. Rozumiem, że mam wtedy 12 miesięcy na spłatę tego limitu + oczywiście odsetki. Zgadza się? Czy może bank wymaga jakichś okresowych wpłat, np. miesięcznych?

Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 1 z 11 (40 658 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Standardowo zawieramy umowę limitu zadłużenia w koncie na 12 miesięcy z opcją automatycznego odnowienia na kolejny rok. Przez okres obowiązywania umowy możesz z niego korzystać. 

 

Wymagamy, żeby co miesiąc na Twoje konto wpływała minimum 1/6 przyznanego limitu.

 

Co miesiąc będziemy pobierać odsetki o wykorzystanego salda. Przy przedłużeniu umowy na kolejny rok, pobieramy opłatę 1,8% kwoty przyznanego limitu, nie mniej niż 68 zł. 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 11 (40 572 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

A co jeżeli mam przyznany limit na 12 miesięcy, a korzystam z niego np. tylko przez 2 miesiące. Czy wtedy ten wymóg 1/6 wpływów miesięcznych również obowiązuje przez kolejne 10 miesięcy, mimo że nie korzystam z limitu?
Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 3 z 11 (40 466 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

[ Edytowane ]

A jeszcze chciałbym zapytać czy podczas trwania umowy mogę zmniejszyć limit, np. po kilku miesiącach.

Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 4 z 11 (40 394 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Jednym z wymogów posiadania limitu zadłużenia w koncie jest warunek o którym wspomniano już wcześniej, czyli wpływ na konto w wysokości minimum 1/6 przyznanego limitu. Wymagamy tego bez względu na to czy będziesz korzystał z przyznanego limitu czy też nie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 11 (40 391 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Jeżeli zdecydujesz się na zmniejszenie limitu zadłużenia w koncie to za taką zmianę pobieramy prowizję w wysokości 20 zł. Pamiętaj, że limit możesz zmniejszyć tylko i wyłącznie w oddziale banku i nie może być on mniejszy niż 1000 zł.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 6 z 11 (40 379 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Rozumiem. A jeszcze mam jedno pytanie. Składam wniosek o przyznanie limitu zadłużenia. W sekcji nr 3 (Dochód i zobowiązania) chciałbym dodać dochody z działalności gospodarczej, ale nie mam takiej opcji.

Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 7 z 11 (40 362 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Jeżeli chcesz złożyć wniosek o limit zadłużenia w koncie dla celów indywidualnych, natomiast Twoje dochody pochodzą z działalności gospodarczej to taki wniosek musisz złożyć bezpośrednio w oddziale banku. W zależności od tego w jaki sposób rozliczasz swoją działalność to poprosimy Cię o inny komplet dokumentów. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 8 z 11 (40 301 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Zdecydowanie lepszą opcją od limitu jest karta kredytowa.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 11 (40 263 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Wczoraj złożyłem wniosek o limit zadłużenia w oddziale banku. Zostałem poinformowany, że w ciągu 24 godzin będzie decyzja, tylko właśnie w jaki sposób zostanę poinformowany? Ktoś zadzwoni z banku, dostanę esemesa, czy może na moim koncie internetowym pojawi się jakiś komunikat?

Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 10 z 11 (40 199 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re: ING nie dba o bezpieczeństwo środków, brak autoryzacji nawet przy przelewach wysokokwotowych

Czyli tak samo potwierdzacie to co pisałem wcześniej, nic tylko piszecie o algorytmie który z bezpieczeństwem nie ma nic wspólnego. Jesteście jedynym bankiem w PL który umożliwia wysłanie przelewu bez

...

28-03-2024
Wakacje kredytowe 2024, dochód

Dzień dobry, czy 13stka wliczana jest do dochodu przy obliczaniu RdD? Czy skoro bank nie wizął jej pod uwagę przy liczeniu zdolności kredytowej, teraz też należy ją pominąć ?

27-03-2024
czas oczekiwania na decyzje

co to znaczy 21 od dnia zlozenia kompletu dokumentow czyli czego w przypadku osoby na umowie o prace? pytam sie o ostateczna decyzje etap 6?

27-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy