Kredyty i pożyczki

Odpowiedz

Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Załóżmy, że wnioskuję o limit 4000 zł i go otrzymuję. Umowa jest na czas określony (1 rok). Zaciągam debet o wartości całego limitu. Rozumiem, że mam wtedy 12 miesięcy na spłatę tego limitu + oczywiście odsetki. Zgadza się? Czy może bank wymaga jakichś okresowych wpłat, np. miesięcznych?

Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 1 z 11 (40 663 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Standardowo zawieramy umowę limitu zadłużenia w koncie na 12 miesięcy z opcją automatycznego odnowienia na kolejny rok. Przez okres obowiązywania umowy możesz z niego korzystać. 

 

Wymagamy, żeby co miesiąc na Twoje konto wpływała minimum 1/6 przyznanego limitu.

 

Co miesiąc będziemy pobierać odsetki o wykorzystanego salda. Przy przedłużeniu umowy na kolejny rok, pobieramy opłatę 1,8% kwoty przyznanego limitu, nie mniej niż 68 zł. 

 

---
Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
MarcinB
Były moderator
Były moderator icon
445
142
04-09-2015
Wiadomość 2 z 11 (40 577 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

A co jeżeli mam przyznany limit na 12 miesięcy, a korzystam z niego np. tylko przez 2 miesiące. Czy wtedy ten wymóg 1/6 wpływów miesięcznych również obowiązuje przez kolejne 10 miesięcy, mimo że nie korzystam z limitu?
Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 3 z 11 (40 471 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

[ Edytowane ]

A jeszcze chciałbym zapytać czy podczas trwania umowy mogę zmniejszyć limit, np. po kilku miesiącach.

Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 4 z 11 (40 399 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Jednym z wymogów posiadania limitu zadłużenia w koncie jest warunek o którym wspomniano już wcześniej, czyli wpływ na konto w wysokości minimum 1/6 przyznanego limitu. Wymagamy tego bez względu na to czy będziesz korzystał z przyznanego limitu czy też nie. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 5 z 11 (40 396 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Jeżeli zdecydujesz się na zmniejszenie limitu zadłużenia w koncie to za taką zmianę pobieramy prowizję w wysokości 20 zł. Pamiętaj, że limit możesz zmniejszyć tylko i wyłącznie w oddziale banku i nie może być on mniejszy niż 1000 zł.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 6 z 11 (40 384 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Rozumiem. A jeszcze mam jedno pytanie. Składam wniosek o przyznanie limitu zadłużenia. W sekcji nr 3 (Dochód i zobowiązania) chciałbym dodać dochody z działalności gospodarczej, ale nie mam takiej opcji.

Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 7 z 11 (40 367 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Jeżeli chcesz złożyć wniosek o limit zadłużenia w koncie dla celów indywidualnych, natomiast Twoje dochody pochodzą z działalności gospodarczej to taki wniosek musisz złożyć bezpośrednio w oddziale banku. W zależności od tego w jaki sposób rozliczasz swoją działalność to poprosimy Cię o inny komplet dokumentów. 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka.
Jeśli odpowiedź Ci pomogła, zaakceptuj ją jako rozwiązanie.
Odpowiedz
0 Lajków
ŁukaszW
Były moderator
Były moderator icon
699
228
12-10-2015
Wiadomość 8 z 11 (40 306 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Zdecydowanie lepszą opcją od limitu jest karta kredytowa.
Odpowiedz
0 Lajków
Użytkownik nie istnieje
Wiadomość 9 z 11 (40 268 wyświetleń)

Re: Spłata limitu zadłużenia - jaki czas?

Wczoraj złożyłem wniosek o limit zadłużenia w oddziale banku. Zostałem poinformowany, że w ciągu 24 godzin będzie decyzja, tylko właśnie w jaki sposób zostanę poinformowany? Ktoś zadzwoni z banku, dostanę esemesa, czy może na moim koncie internetowym pojawi się jakiś komunikat?

Odpowiedz
0 Lajków
trevor81
Doradca z ambicjami I
Doradca z ambicjami I icon
5
0
19-10-2017
Wiadomość 10 z 11 (40 204 wyświetleń)
Ostatnie wpisy na forum
Re.: zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Dodam tylko - ze po takich rozmowach z konsultantami czuje sie jak traktowany jak idiota - prosze o wyjasnienie lub kontakt.

28-03-2024
Re.: Zablokowany dostep

kuriozum mialem dzis to samo - jak sie skonczyla twoja sytuacja?

28-03-2024
zablokowany dostep do konta - koniecznosc wizyty w banku?

Witam - dziś otrzymalem sms o tresci "wykryslismy podejrzane transakcje dlatego tymczasowo zablokowalismy bankowosc internetowa, skontaktuj sie z infolinia". Po kontakcie z infolinia otrzymalem inform

...

28-03-2024
Najbardziej pomocni użytkownicy